Masterchef Türkiye Eren Kaşıkçı

Eren Kaşıkçı

MasterChef Türkiye 2021'de ana kadroya dahil olan 12. ana kadro yarışmacısı Eren Kaşıkçı oldu. Tarzıyla ve mücadelesiyle dikkat çeken Eren Kaşıkçı'nın kadroda yer almasıyla hayatıyla ilgili bilgiler de aratılmaya başlandı. Peki İmroz kuzusuyla ilk turda üç evet almayı başaran MasterChef 2021 yarışmacısı Eren Kaşıkçı kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, kariyeri ve eğitimi ne? İşte MasterChef Eren Kaşıkçı biyografisi

 

Tv8 ekranlarında izleyiciyle buluşan MasterChef Türkiye'nin 39. bölümünde mücadele veren Eren Kaşıkçı, rakiplerine göre günün en başarılı ismi olarak 2021 MasterChef'te önlüğü alan on ikinci isim olmayı bilmişti. Bununla birlikte iddialı yarışmacının hayatı da merak edilir oldu. Pek çok kişi MasterChef Eren kimdir? sorusuna yanıt arandı. İşte Eren Kaşıkçı'nın hayatına dair tüm bilinenler...

Haber ile ilgili metin girin!.

 

EREN KAŞIKÇI KİMDİR? KAÇ YAŞINDA

 

Eren Kaşıkçı 1989 yılında Kırıkkale'de dünyaya gelmiştir. 32 yaşındaki Eren Kaşıkçı aslen Tokatlıdır. Bir kardeşi bulunan Eren Kaşıkçı'nın babası asker annesi ise ev hanımıdır. Babasının tayinleri nedeniyle birçok şehirde gezdiğini belirten Eren Kaşıkçı, yarışmaya Gökçeada'dan katılmaktadır. Evli ve bir çocuk babası olan Eren Kaşıkçı halen hayatını orada sürdürmektedir.

 

MASTERCHEF EREN KAŞIKÇI EĞİTİM HAYATI

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Babasının tayinleri sebebiyle şehir şehir gezdiklerini belirten MasterChef Eren Kaşıkçı, İlkokulu Balıkesir Edretmit'te, ortaokul Kıbrıs'ta, liseyi ise Samsun'da turizm meslek lisesinde okumuştur. Üniveristede ise 19 Mayıs Üniversitesi Turizm Bölümü'ne giden Kaşıkçı, bu bölümü tamamlamadığını ifade etmektedir. Ailecek İstanbul'a taşındıklarını söyleyen MasterChef Eren 2012-2013 yıllarında özel bir aşçılık okulunda profesyonel eğitim aldığını dile getirmektedir.

 

MASTERCHEF EREN KARİYERİ

Haber ile ilgili metin girin!.

Mesleğini çok sevdiğini aktaran MasterChef Eren Kaşıkçı, turizm sektörünün pek çok farklı pozisyonunda ve Türkiye'nin birçok yerinde tecrübe edindiğini belirtmektedir. Eşi Ecem Kaşıkçı ile 2015 yılında, çalıştığı otelde tanıştığını ifade eden MasterChef Eren, birlikte Bodrum'a yerleştiklerini ifade etmektedir. 'Oraya yeni hikayeler yazmaya gittik' diyen Eren, 2017 yılında ise Ecem ile evlendiklerini ve Çanakkale'nin en turistik bölgelerinden biri olan Gökçeada'ya taşındıklarını söylüyor.

 

Hayatlarındaki iniş çıkışlara rağmen mutlu olmayı öğrendiklerini söyleyen Kaşıkçı, 2020 yılında baba olma sevinci yaşadığını ifade ediyor. Bir kız babası olduğunu söyleyen Eren Kaşıkçı, kızlarına 'Derin Maya' ismini verdiğini ve onun kendilerine umut olduğunu aktardı.

 

Eren Kaşıkçı halen Gökçeada'da sörf restoranında aşçılık yapmaktadır.

 

MASTERCHEF EREN INSTAGRAM SAYFASI

Haber ile ilgili metin girin!.

Kendine has tarzıyla MasterChef'in dikkat çeken yarışmacıları arasında yer alan MasterChef Eren Kaşıkçı'nın Instagram hesabı 'kizilsakalinmutfag' kullanıcı adıyla platformda yer almaktadır. Şu an itibariyle 10 bin takipçisi bulunan Eren, eşi ve kızının yer aldığı fotoğrafları sık sık paylaşmaktadır.

 

EREN KAŞIKÇI ANA KADROYA NASIL GİRDİ?

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef 2021'in ilk turunda İmroz kuzusu yapan Eren, 3 şefden de evet alarak üçlü düellolara girmeye hak kazandı. Bahri ve Emirhan ile eşleşen yarışmacı, şeflerin istediği süt helvasını en iyi hazırlayan isim olarak final turuna kaldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Eren Kaşıkçı ana kadroya girdiği akşamda ise rakipleriyle birlitke Macar gulaş hazırlayıp 7 isimle birlikte final turunun bir üst etabına çıktı ve rakipleriyle birlikte hindiba bitkisinin ana ürün olarak belirlendiği bir yemek yaptı. Hindiba ve mantarlı buğday salatası yapan Eren, 2021 MasterChef'in 12. yarışmacısı olarak seçilmeyi başardı.