Masterchef Türkiye ERAY AKSUNGUR

ERAY AKSUNGUR

Masterchef Türkiye ERAY AKSUNGUR Kimdir?


Eray Aksungur kimdir, kaç yaşındadır sorusunun yanıtı, sevilen yemek yarışması programı MasterChef Türkiye 2020’nin izleyicileri tarafından merak edilen isimlerin başında yer alıyor. Yarışmaya katıldığı günden bu yana tavırlarıyla, samimi hareketleri ve başarılı tabak sunumlarıyla ön plana çıkan Eray Aksungur’un hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. MasterChef izleyicileri ‘Eray Aksungur kimdir, kaç yaşındadır? Eray Aksungur nereli?’ gibi aramaları yaparak, başarılı yarışmacı hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Peki, Eray Aksungur kimdir? MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Eray Aksungur kaç yaşında ve nereli?


ERAY AKSUNGUR KİMDİR?


TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyicilerini ekran başına kilitleyen yarışma programı MasterChef Türkiye 2020’nin başarılı yarışmacıları arasında yer alan Eray Aksungur’un hayatı merak ediliyor. Bolu’da doğan ve çocukluğundan bu yana aşçı olmak için savaş veren Eray Aksungur, yarışma boyunca yaptığı başarılı yemeklerle herkesin dikkatini çeken isimler arasında yer aldı. Birçok kişi Eray Aksungur’un kim, kaç yaşında ve nereli olduğunu internet üzerinden araştırıyor. Peki, Eray Aksungur kimdir? MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Eray Aksungur kaç yaşında ve nereli?


 

MasterChef 2020 yarışmacısı Eray Aksungur, stüdyoda çekilen yarışma fotoğrafını Instagram'dan, 'Bireysel dokunulmazlığı kazandım yılmadan devam' notuyla paylaşmıştı

MasterChef 2020 yarışmacısı Eray Aksungur, stüdyoda çekilen yarışma fotoğrafını Instagram'dan, 'Bireysel dokunulmazlığı kazandım yılmadan devam' notuyla paylaşmıştı

 

1997 yılında Bolu’da doğan Eray Aksungur, çocukluk hayali olan aşçılığın peşinden gitmek için ilk adımı atmış ve Mengen Aşçılık Lisesi’ne başlamıştır. Orada aldığı iki senelik eğitimin ardından Bodrum Divan Otel’de ilk stajını tamamlayan ve tekrar okuluna dönen Aksungur, bir sonraki sene Maxx Royal Kemer şirketinde stajyer olarak görev almıştır. Okulunun son senesinde, okul başkanı olarak liderlik serüvenine başlayan Eray Aksungur, okulunu bitirdikten sonra Bodrum Marina Yat Kulübü’nde 1 sezon boyunca şeflik yapmış; ardından, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünde 2 yıl daha eğitim alarak iş hayatına devam etmiştir.


Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelen ve çeşitli yerlerde çalışarak kendini geliştirmeye devam eden Aksungur, Lezzet Akademisi adlı programdan teklif alarak orada yarışmış; orada finale kalarak yarışmayı ikinci olarak bitirmiştir.

 

Eray Aksungur'un Instagram paylaşımlarından biri.

Eray Aksungur'un Instagram paylaşımlarından biri.


Ardından tekrar Bolu’ya dönen ve çeşitli yerlerde çalışan Eray Aksungur, hayallerinden biri olan MasterChef’e başvurarak yeni sezonda ana kadroda yer almaya hak kazanmıştır.
 

YARIŞMANIN İLK TURUNDA YAPTIĞI YEMEKLE DİKKAT ÇEKTİ

 

Yarışmanın ilk turunda jüri üyelerine tarhanaya bulanmış taze ıhlamurlu levrek yapan Eray, Danilo şefi şaşırttı. Stüdyoda Eray'ı gören Danilo Zanna, 'Eray ile farklı bir programda birlikteydik, orada yarışmıştı.' dedi. İlk turda jüri üyelerinden evet oyu alan Eray, bir üst tura çıkmayı başardı. Eray üçlü düelloda Asiye Karakoç ve Alican Barut ile eşleşti. 30 dakika verilen yarışmacılardan risotto yapmaları istendi. Günün sonunda rakiplerini bırakarak final turuna yükselen isim Eray Aksungur oldu. Final turunda ana kadroya girme mücadelesi veren yarışmacılardan vişneli köfte yapmaları istendi. MasterChef tariflerinden vişneli köfteyi en iyi yapan isimler ise Celal, Eray, Ebru, Gülşah, Arem ve Kayhan oldu. Final turunun ikinci adımında yarışmacılardan ana malzemesi mısır olan bir yemek hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda en iyi tabağı hazırlayarak ana kadroya dahil olan isim Eray Aksungur oldu.