Masterchef Türkiye EMİR ELİDEMİR

EMİR ELİDEMİR

Masterchef Türkiye EMİR ELİDEMİR Kimdir?

MasterChef Türkiye 2020 yarışmacıları arasında yer alan Emir Elidemir’in kim olduğu, heyecan dolu yarışma programı MasterChef’in takipçileri tarafından sorgulanmaya devam ediyor. MasterChef’e katıldığı günden bu yana yaptığı yemekler ve başarılı tabak sunumlarıyla öne çıkan Emir Elidemir’in özel hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Yarışmanın son anına kadar savaşan ve hatta finallere kadar kalmayı başaran Emir Elidemir’in kaç yaşında ve nereli olduğu izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki, Emir Elidemir kimdir? MasterChef yarışmacısı Emir Elidemir kaç yaşında ve nereli?

 

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye 2020 yarışmacıları arasında yer alan Emir Elidemir hakkında bilgiler sorgulanıyor. Yarışmanın hem karizmatik hem de iddialı isimleri arasında yer alan Emir Elidemir’in hayatı ve yarışmaya katılmadan önceki kariyeri izleyiciler tarafından merak ediliyor. MasterChef’te yaptığı başarılı tabaklarla finallere kadar kalma başarısını gösteren Emir Elidemir’in kim, kaç yaşında ve nereli olduğu araştırılıyor. Peki, Emir Elidemir kimdir? MasterChef yarışmacısı Emir Elidemir kaç yaşında ve nereli?
 


EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

 

31 Ağustos 1994’te dünyaya gözlerini açan Emir Elidemir, Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne giriş yapmıştır. Lisans eğitimi boyunca Fransa, Hollanda ve Amerika’da staj yapan Elidemir, Lyon şehrinde Les Trois Domes (1 michelin) , Amsterdam şehrinde Moshik (2 michelin) , Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle üç farklı staj yaparak kariyer geçmişine farklı tecrübeler kazandırmıştır.

 

2018'de üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta, Benno Restourant'ta (1 michelin) 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalışıp Türkiye'ye geri dönen Emir Elidemir, İstanbuldaki 2.5 aylık Nicole Restourant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlenmiştir. Ağustos ayında Masterchef’e katılabilmek için görevinden istifa eden Emir Elidemir, yeni sezonun ana kadrosunda yer almaya hak kazanan 16 yarışmacıdan biri olmuştur.


EMİR’İN BABASI ESKİ FUTBOLCU VE SPOR YAZARI


İzmirspor'un eski futbolcularından, spor yazarı ve diş hekimi Hasan Elidemir, 60 yaşında hayatını kaybetti. Uzun süredir tedavi gören Elidemir'in  özel bir hastanede yoğun bakıma alındıktan sonra buradaki tüm müdahalelere rağmen kalbinin durduğu öğrenildi. İzmir'in Eşrefpaşa semtinde 1959 yılında doğan ve 1970'te İzmirspor altyapısında futbola başlayarak genç milli olan Elidemir, 14 yıl bu kulüpte forma giydikten sonra Antalyaspor'da da oynadı. Aynı zamanda Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olarak uzun yıllar Eşrefpaşa Hastanesi ve kendi muayenehanesinde doktorluk yapan Elidemir, köşe yazarlığı ve Altay'da sportif direktörlük görevinde bulundu. Yeni Asır'da spor yazarlığı da yapan Elidemir, Yeni Buca Mezarlığı'nda toprağa verildi.
 

 

EMİR ELİDEMİR DERGİYE KAPAK FOTOĞRAFI VERMİŞTİ


Magnet Quarterly dergisine kapak olan Emir Elidemir'in verdiği pozlara beğeni yağdı. Emir Elidemir samimi açıklamalarıyla da dikkat çekti. Ünlü yarışmacı "Şef olmasaydım profesyonel sporcu olmak isterdim. Ortaokul-lise yıllarımda lisanslı basketbolcuydum. Hayatta keşke dediğim tek şey basketbolu erken bırakmış olmamdır" dedi.


Emir Elidemir kendisine yarışmadan sonra proje yağdığını söyleyerek "Bu sıralar beni en çok MasterChef yarışmasından sonra bana sunulan projeleri değerlendirmek heyecanlandırıyor" dedi.