Masterchef Türkiye EBRU HAS

EBRU HAS

Masterchef Türkiye EBRU HAS Kimdir?

MasterChef Türkiye yarışmacıları arasında yer alan isimler her zaman merak edilmektedir. Tv8 ekranlarında izleyiciyle buluşan ve tüm Türkiye'nin ilgiyle takip edilen, Mehmet Yalçınkaya Somer Sivrioğlu ile Danilo Zanna gibi duayen şeflerin eşsiz sunumuyla seyir kalitesi kat ve kat artan MasterChef'te 2020 yarışmacılarının kim olduğu araştırılıyor. MasterChef 2020 yarışmacıları arasında yer alan MasterChef Ebru Has da bu isimler arasında yer almakta... Ebru Has'ın hayatı, kim olduğu, aslen nereli olduğu ve daha önce neler yaptığı, MasterChef Türkiye izlecileri tarafından yanıtı beklenen sorular arasında bulunuyor. Peki MasterChef Ebru Has kimdir? Kaç yaşında? aslen nereli? Daha önce neler yaptı? İşte tüm bu sorunların yanıtı...

 

MASTERCHEF EBRU HAS KİMDİR, ASLEN NERELİ?

 

Tv8'in ilgiyle izlenen yarışma programı 2020 MasterChef Türkiye ana kadro yarışmacıları arasında yer alan Ebru Has, 28 yaşındadır. Voleybol geçmişi bulunan MasterChef Ebru aslen Düzce Akçakocalıdır. Profesyonel voleybol kariyerine çocuk yaşlarda başlayan Ebru Has, bu adımı Eczacıbaşı'nda atmıştır. MasterChef Ebru daha sonra uzun yıllar forma giyeceği FMV Işık Okulları'nda sırtına formayı geçirmiş ve İBB Spor Kulübü'nde ter dökmüştür. 

 

EBRU HAS NEREDEN MEZUN?

 

Ebru Has ile merak edilen konulardan bazıları da hangi okuldan mezun olduğu ve hangi okulu bitirdiği oldu. MasterChef Ebru Has Doğa Koleji'nde liseyi bitirdikten sonra Kadir Has Üniversite'sinde Radyo Televizyon Teknolojisi'ni bitirmiştir. Ebru Has bununla birlikte Kadir Has Üniversitesi İstanbul Culinary Institute Aşçılık kursunda eğitim almıştır. MasterChef Ebru, ardınan Movenpick Hotel'de staj yapmıştır. 

 

MASTERCHEF EBRU KARİYERİ

 

Movenpick'te stajını yapan MasterChef Ebru Has, daha sonra 1 yıl Wyndham Grand Levent Hotel'de çalışmıştır. Daha sonra Emirgan'da La Boom adlı restoranda kariyerini sürdüren Ebru Has, radikal bir karar alarak Malta'ya gitmiş ve 6 ay dil eğitimi aldıktan onra Türkiye'ye geri dönüş yapmıştır. 

 

MasterChef Ebru Has, Türkiye'ye dönmesinin ardından Balat'ta yer alan 'Balat Cafe Restaurant'ta Executive Chef olarak çalışmıştır. Ebru Has daha sonra Bursa'da bulunan Asmadan Enoteca Bistro'da bin yıl boyunca kariyerini sürdürmüş, Ayvalık Mado’da Executive Chef olarak çalışma hayatına devam etmiştir. Aşcılığın yanı sıra pilates eğitmenliği de yapan Ebru Has, MasterChef Türkiye 2020 Ana Kadro'sunda olmaya hak kazanmıştır.

 

EBRU HAS EVLİ Mİ, SEVGİLİSİ VAR MI?

 

MasterChef yarışmacıları ile ilgili araştırılan diğer maddeler arasında evli mi bekar mı? konusu yer alıyor. MasterChef 2020 yarışmacılarından Ebru Has için de internet üzerinden buna benzer aratmalar yapılırken, 'Ebru Has evli mi, bekar mı?' sorusu soruluyor. Ebru Has'ın bekar olduğu biliniyor. 

 

EBRU HAS INSTAGRAM HESABI NEDİR, EBRU HAS YEMEK TARİFLERİ

 

Masterchef Türkiye 2020 yarışmacılarından Ebru Has'ın sosyal medya hesapları da yarışmacının izleyicileri ve sıkı takipçileri ilgiliyle takip ediliyor. Instagram'da yer alan MasterChef Ebru Has, sık sık paylaşım yaparak bu mecrayı aktif şekilde kullanıyor. MasterChef Ebru Has Instagram'da 'ebruhasofficial' kullanıcı adıyla yer almaktadır. Bunun yanı sıra YouTube hesabı da bulunan Ebru Has, yemek tariflerini YouTube hesabından da paylaşmakta ve birbirinden leziz tarifleri takipçileriyle buluşturmaktadır. 

 

MasterChef Türkiye ana kadrosundan yarışmaya girmeye hak kazanan MasterChef Ebru Has, yarışmayı güçlü rakipleri arasında 7. bitirmeyi başarmıştır.