Masterchef Türkiye Dilara Başaran

Dilara Başaran

MasterChef Türkiye yarışmacıları her yıl olduğu gibi bu yıl da en çok aratılan konular arasında yer alıyor. Birbirinden ünlü üç şefin jüri üyeliğini yaptığı MasterChef'te yarışmacıları da belli oldu. MasterChef Türkiye 2021 yarışmacıları arasında yer alan isimlerden biri de Dilara Başaran oldu. Dilara'nın kadroya girmesiyle, hakkındaki bilgiler, aslen nereli olduğu, daha önce nerelerde çalıştığı ve evli mi bekar mı olduğu da programın seyircileri tarafından öğrenilmek istendi. 

Masterchef 2021 yarışmacıları arasında 3. sıradan giren Dilara Başaran, rakiplerine göre daha iyi tabak çıkararak ve övgüler de alarak ilk turu geçmişti. Masterchef ana kadrosuna giren Dilara hakkında izleyiciler MasterChef Dilara kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi bekar mı, Instagram hesabı ne? gibi soruların yanıtlarını merak ediyor. İşte Dilara Başaran hakkında bilgiler...

Haber ile ilgili metin girin!.

 

DİLARA BAŞARAN KİMDİR? ASLEN NERELİ?

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef Dilara Başaran yarışmanın ilk turunda tavada levrek yaparak beğeni toplamış ve yarışmanın ikinci turuna yükselmeye hak kazanmıştı. İstanbul'da doğup büyüyen Dilara Başaran aslen Tekirdağlıdır. Yarışmaya da İstanbul'dan katılan genç yarışmacı, mesleğe 15 yaşında başlamıştır ve o günden bu yana da tutkuyla bağlı olduğu mesleğini sürdürmektedir.

 

MASTERCHEF DİLARA HANGİ OKULDAN MEZUN?

Haber ile ilgili metin girin!.

Masterchef Türkiye 2021 yarışmacılarından olan Dilara, 1997 doğumludur. Yengeç burcu olduğunu belirten Dilara, 24 yaşındadır. Liseyi Turizm Anadolu Lisesi'nde okuyan Dİlara, ardından Turizm Otel İşletmeciliği bitirmiştir. 

DİLARA BAŞARAN KARİYERİ

Haber ile ilgili metin girin!.

Dilara Başaran'ın kariyeri de neredeyse çocukluk yıllarında başlamıştır. 15 yaşında sektöre stajyer olarak adımını atan genç yarışmacı, İstanbul'un en iyi otellerinden birinde bu mesleğe başladığını ve 7-8 yıldır da bu şekilde devam ettiğini belirtiyor. Türkiye'nin pek çok farklı bölgesinde, yurtdışında bilinen otel ve restoranlarında aşçı olarak çalıştığını aktaran MasterChef Dilara, emlak sektöründe olan ailesine de zaman zaman yardım ettiğini ifade etmektedir.  

8 yıllık meslek hayatının 2 yılını Kuveyt'te geçiren MasterChef Dilara Başaran, iyi seviyede İngilizce bilmektedir. Dilara ayrıca başlangıç seviyesinde de Arapça konuşabilmektedir. MasterChef Türkiye 2021 kadrosunda yer almaya hak kazanan Dilara, İstanbul'da hayatını sürdürmektedir. 

DİLARA BAŞARAN INSTAGRAM HESABI

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef ana kadrosunda yer alan Dilara Başaran sosyal medya hesapları da kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. ‘dilarabasarann’ kullanıcı adıyla Instagram'da yer alan Dilara'nın şu an itibariyle 5 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Günlük hayatından fotoğraflar paylaşan Dilara, ayrıca yaptığı leziz yemekleri de takipçileriyle buluşturmaktadır. Öte yandan Dilara’nın evli mi bekar mı olduğu sorusunun da yanıtı merak edilmektedir. Dilara Başaran evli değildir.

DİLARA'NIN MASTERCHEF YOLCULUĞU

MasterChef 2021 kadrosundaki Dilara, ilk turda Tavada Levrek ile şefleri etkilemiş ve üçlü düellolara çıkmayı hak kazanmıştı. Dilara üçlü düellolarda Bozbey ve Rümeysa ile karşı karşıya gelerek burada soğan dolmasını en iyi yapan isim olmayı başardı ve sonraki tura yükselmişti. 

Bu turda Somer Şef, yarışmacıya ‘Kendine daha fazla güvenmen lazım’ uyarısında bulunmuştu. Soğan dolmasını diğer 2 yarışmacıya göre daha iyi yaptığını belirtmişti Somer Şef. 

Daha önce soğan dolması yapmadığını ve yemediğini belirten Dilara, korktuğunu ama ‘yemeğin malzemeleri varsa önümde bir şekilde yaparım o yemeği’ ifadelerini kullanmıştı.