Masterchef Türkiye Burcu Önal

Burcu Önal

MasterChef Türkiye 2021 kadrosuna 8. yarışmacı olarak giren MasterChef Burcu Önal, programın sıkı takipçileri tarafından en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden bu yana büyük ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye'nin bu seneki yarışmcılarından biri olan Burcu Önal, önlüğü alarak kadroya girme başarısı elde etti. Peki Burcu Önal kimdir, kaç yaşında, evli mi, aslen nereli? İşte Burcu Önal biyografisi...

 

2021 MasterChef yarışmacıları belli oldu. Yarışmacıların belli olmasıyla birlikte, her zaman olduğu gibi internet üzerinden yarışmacılarla ilgili pek çok aratma yapılmaya başlandı. O isimlerden biri de MasterChef Türkiye kadrosuna giren sekizinci yarışmacı Burcu Önal oldu. 'Bir yemek aşığıyım' diyen Burcu Önal, ilk turdan itibaren dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir isim olarak öne çıktı. Peki Burcu Önal kimdir?

 

MASTERCHEF BURCU ÖNAL KİMDİR?

 

Yemek uğruna atılmadığı macera ve karşılaşmadığı engel kalmadığını aktaran MasterChef Burcu Önal, 'kimdir?' sorusuna şu şekilde yanıt veriyor: "Şeflikten ziyade bu yola baş koymuş yemek uğruna atılmadığı macera, karşılaşmadığı engel kalmamış ama hiçbir zorluk içindeki yemek aşkı ile yanan ateşi söndürmemiş, her defasında daha da korlanarak hiç bitmeyecek bir aşk ile yanmaya devam eden bir yemek tutkunu"

Hikayesinin alışılagelmişten çok daha farklı olduğunu söyleyen Burcu Önal, bunun en büyük sebebinin ise bu yoldaki aşkının büyüklüğünden kaynaklı olduğunu ifade ediyor. En büyük hedefinin, bu yola kendisi gibi içindeki aşk ve tutkuyla çıkan genç meslektaşlarına hikayesiyle ve yaptıklarıyla umut olmak olduğunu belirten MasterChef Burcu Önal, 'Zorluklar ve haksızlıklar karşısında yoldan dönmeyip yürüyerek nerelere ulaşılabileceğini göstermek' istediğini aktarıyor. Dünyaya örnek bir şef olmak için hedef koyduğunu söyleyen Burcu Önal, 'içimdeki aşka güveniyorum' diyor. 

 

BURCU ÖNAL ASLEN NERELİ?

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef Burcu Önal, 'bu yola baş koyduğunu' belirten 2021 MasterChef yarışmacıları arasında yer almaktadır. İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde dünyaya gelen Burcu Önal, 1986 doğumludur. 35 yaşındaki Burcu Önal, küçük yaşlardan itibaren Filipinli bir ailede, sonraki yıllarda ise Çinli bir ailede büyüdü. Burcu Önal aslen Diyarbakırlıdır. 

 

MASTERCHEF BURCU ÖNAL KARİYERİ VE EĞİTİMİ

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef 2021'in dikkat çeken isimlerinden biri olan Burcu Önal, ilk yemeğini 13 yaşındayken yaptığını ifade etmektedir. İlk yemeğinin Mantı olduğunu aktaran Burcu Önal, zamanla Asya mutfağında ve mantı türü yemeklerde uzmanlaştığını söylemektedir. 

Çocuk yaşlardan itibaren mutfakta yer aldığını aktaran Burcu Önal, uzun süre Japon yemekleriyle alakalı eğitimler aldığını söylemiştir. Yurt dışında gemilerde garsonluk da yapan MasterChef Burcu, kariyerini yemek geliştiriciliği ve yemek öğretmenliği yaparak sürdürdü. 

 

MASTERCHEF BURCU RESTORANI NEREDE?

Haber ile ilgili metin girin!.

Masterchef 2021 yarışmacısı Burcu Önal'ın yakın zaman önce İstanbul Tarlabaşı'nda Sini Ethnic isimli bir restoranı bulunmaktadır. Burcu Önal burada, Asya mutfağına ait yemekleri misafirlerine sunmaktadır. 

 

MASTERCHEF BURCU EVLİ Mİ?

Haber ile ilgili metin girin!.

Özel hayatları merak edilen MasterChef yarışmacılarının evli mi bekar mı, ya da sevgilisinin olup olmadığı da araştırılmaktadır. MasterChef 2021 yarışmacısı Burcu'nun da evli mi yoksa bekar mı olduğu yarışmanın sıkı takipçilerince google üzerinden öğrenilmek istenmektedir. MasterChef Burcu Önal, İbrahim Önal ile evlidir.

 

BURCU ÖNAL INSTAGRAM HESABI NE?

Haber ile ilgili metin girin!.

Burcu Önal Instagram hesabıyla da dikkatleri üzerine topluyor. Şu an itibariyle 14 binden fazla takipçisi olan Masterchef Burcu, 'foodieeeee' ismiyle bu platformda paylaşımlar yapmaktadır. Yaptığı yemekleri ve gezdiği ülkeleri takipçileriyle buluşturan Burcu Önal, özellikle yarışmada yer almaya başladıktan sonra sık sık MasterCHef Türkiye ile ilgili paylaşımlar yapmakta.

 

FİNAL TURUNA NASIL KALDI?

MasterChef Burcu'nun ana kadroya giriş süreci de merak ediliyor. Peki Burcu ana kadroya girene kadar neler yaşadı? İddialı yarışmacı, bu yıl ilk turda başarılı bir tadım menüsü hazırlamış ve şeflerin beğenisine sunmuştu. Böylece ikinci tura, yani üçlü düellolara çıkan MasterChef Burcu, burada Mahsun Bilge ve Selçuk ile yarışmıştı. Kabak çiçeği dolması ile diğer rakiplerine göre daha başarılı bir tabak çıkaran Burcu, 3. tura yani final turuna çıkmayı bilmişti. Öte yandan geçtiğimiz yıl da yarışmaya katılan Burcu, erken veda etmişti.