Masterchef Türkiye Azize Polat

Azize Polat

Azize Polat, MasterChef Türkiye yeni sezonunda ana kadroya yedeklerden girmeyi başaran yarışmacılardan birisi. Ev hanımı olan, aşçılık eğitimi olmayan MasterChef Azize Polat, kendisini sürekli geliştirdiğini söyledi. Eleme turlarında adından çokça söz ettiren MasterChef Azize, ana kadroda tüm yeteneklerini sergileyecek ve şampiyonluk için kıyasıya mücadele edecek. Sevilen yarışmanın takipçileri, MasterChef Azize Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi, Instagram hesabı nedir merak ediyor ve araştırıyor. İşte MasterChef Azize Polat hakkındaki bilgiler…

MASTERCHEF AZİZE POLAT KİMDİR?

TV8’in izlenme rekorları kıran yarışması MasterChef Türkiye’de ikinci haftada ana kadroya yedek yarışmacılardan geçen isim Azize Polat oldu. Yarışmada hayat hikayesiyle, eğitimi olmamasına rağmen yemek yapımına karşı ilgisi ile dikkat çekti. MasterChef Türkiye 2021 ana kadrosuna giren Azize Polat, 35 yaşında bir ev hanımı. Aslen Adanalı olan MasterChef Azize, Adana Yüreğir 75. Lisesinden mezun oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

3, 10, 14 yaşlarında üç çocuk annesi olan Azize Polat, iki kez başvurduğu MasterChef Türkiye yarışmasına üçüncü başvurusunda kabul edilmiştir. Yarışmaya gelebilmek için 30 kilo verdiğini ifade etmiştir.

Herhangi bir aşçılık eğitimi almamış olan Azize Polat, evlendiği zaman hiçbir şey bilmediğini, kendisine kimsenin bir şey göstermediğini, bu yüzden mutfağa dair ilgisi başladığını belirtmiştir.

Haber ile ilgili metin girin!.

FİNAL TURUNA NASIL KALMIŞTI?

Azize Polat, eleme turunda şeflere dana ciğerli içli köfteyi altında sarımsaklı süzme yoğurt, patates kızartması ve acı yağ ile servis etmiştir. Şeflerin beğenisini kazanan Azize Polat, üç evet ile bir sonraki tura geçmişti.

Üçlü düello turunda Serter ve Fatma isimli yarışmacılar ile eşleşti. Bu turda yarışmacılardan Erzurum mutfağına özgü kadayıf dolması hazırlamaları istendi. Bu turda rakiplerini yenerek final turuna çıkan Azize, ana kadroya ikinci haftada yedek yarışmacılar arasındaki oyun sonrasında dahil oldu.

MasterChef 57. bölümde yedek yarışmacıların düellosunda Buffalo wings yemeği ile üst tura çıktı. İkinci turda yaratıcılık oyununda tarçın ana malzemesi ile gecenin en iyi yemeğini yapmayı başardı ve ana kadroya dahil oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

INSTAGRAM HESABI

MasterChef 2021 ana kadrosuna giren Azize Polat’ın sosyal medya hesapları da izleyiciler tarafından araştırılıyor. Yedek yarışmacılar arasından ikinci haftada kadroya girmeyi başaran MasterChef Azize Polat’ın Instagram hesabı “azizeepolatt” kullanıcı adıyla yer alıyor. Azize Polat’ın şu an için Instagramda 2316 takipçisi bulunuyor.