Masterchef Türkiye AREM YÜCE

AREM YÜCE

Masterchef Türkiye AREM YÜCE Kimdir?

Arem Yüce kimdir sorusunun yanıtı, TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye 2020 yarışmasının takipçileri tarafından sorgulanan ve merak edilen isimlerin başında yer alıyor. MasterChef yarışmasına katıldığı günden itibaren sempatik tavırları ve hırslı yapısıyla ön plana çıkana Arem Yüce’nin, kim olduğu, kaç yaşında ve nereli olduğu izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki, Arem Yüce kimdir, kaç yaşındadır? İşte MasterChef 2020 yarışmacısı Arem Yüce’nin biyografisi.

 

AREM YÜCE KİMDİR?
 

TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyicilere nefes kesen anlar yaşatan yarışma programı MasterChef Türkiye 2020’nin yarışmacıları arasında yer alan Arem Yüce’nin hayatı araştırılıyor. MasterChef yarışmasına katılan fakat ana kadroya ilk etapta seçilmeyen Arem Yüce, programa daha sonra yedeklerden katılan yarışmacılar arasında yer alıyor. Çalışma tarzı, enerjik yapısı ve yemek yapma azmiyle dikkat çeken Arem Yüce’nin hayatı hakkında bilgiler sorgulanıyor. Peki, Arem Yüce kimdir, kaç yaşındadır? İşte MasterChef 2020 yarışmacısı Arem Yüce’nin biyografisi.

 

MasterChef Türkiye'de yarışan Arem Yüce'nin, yarışma anından bir fotoğrafı

MasterChef Türkiye'de yarışan Arem Yüce'nin, yarışma anından bir fotoğrafı

 

1998 Antalya doğumlu Arem Yüce, aslen Diyarbakırlı. İlkokul ve lise eğitimini Antalya’da tamamlayan Arem Yüce, Aşçılık Meslek Lisesi'nin Mutfak Sanatları bölümünden mezundur. 
Üniversite eğitimini Muğla Sıtkı Kocaman Turizm Fakültesi'nde tamamlayan Yüce, bölgesel ve ulusal birçok yarışmada ödüller almıştır. 
3 yıl önce babası ile birlikte bir işletme açmaya karar veren yarışmacı, kendi restoranında şeflik yapmaya devam etmektedir.
 
AREM İSMİNİN ANLAMI NEDİR?

 

*Sıfat olan Arem kelimesi, Türkiye'de isim olarak da kullanılmaktadır.

 

*Kelimesinin anlamı "alaca" veya "Benekli cisim" demektir.

 

*Arapça kökenli olmasına karşın Osmanlıca bir kelime olan Arem asıl olarak "A'rem" şeklinde okunuyor.

 

*Arem isminin kullanıldığı bölgelerde "Aram" ismi de genellikle kullanılır.

 

*Aram da Osmanlıca kökenli ancak yine Arapça'dan geçme bir kelimedir. Kelimenin anlamı ise "Çölde bilinçli şekilde birileri tarafından konulan hedef, nişan" olarak kullanılır.

 

*Aram aynı şekilde "Durma eğlenme, dinlenme, yerleşme istirahat, karar kılma" gibi anlamlarda da kullanılır.

 

*Arangah kelimesi yine aynı kökenden gelir ve dinlenilecek yer anlamında kullanılır.

 

SON 16'YA KALAN SON İSMİN BELİRLENECEĞİ OYUNDA EBRU'YA KAYBETMİŞTİ!

 

MasterChef 2020'de son 16'ya kalan son yarışmacının belirleneceği oyunda yarışan 6 isim arasında son ikiye kalan Arem, yemeği en iyi yapan ikinci isim olmuş birinci olan Ebru son 16'ya adını yazdırırken Arem Yüce yarışmaya veda etmişti.