Masterchef Türkiye Araz Aknam

Araz Aknam

MasterChef Türkiye'ye yedeklerden katılan yarışmacı Araz Aknam'ın hayatı pek çok MasterChef izleyicisi tarafından merak edilmektedir. Tv8 ekranlarında izleyiciyle buluşan MasterChef'in yeni yarışmacı Araz'ın hayatına ve kim olduğuna dair tüm bilgiler...

Araz Aghnami Aknam, MasterChef Türkiye'nin yedeklerden gelen 4. yarışmacısı olma başarısı gösterek ana kadroda yer alma hakkı kazanmıştır. Fiziğiyle dikkat çeken MasterCher Araz'ın hayatı ve kariyeri de bir o kadar şaşırtıcı...

MASTERCHEF ARAZ AKNAM ASLEN NERELİ?

MasterChef Türkiye'nin yeni yarışmacısı Araz Aknam, İran'ın Başkenti Tahran'da 26 Temmuz 1990 günü dünyaya gelmiştir. Babası İran Azerisi olan Araz'ın annesi Türktür. Tam adı, Araz Aghnami Aknam'dır. Türk Milli Amerikan Futbol Takımı'nda 90 numaralı formayı terletmiştir. 

ARAZ AKNAM KİMDİR?

İran'da dünyaya gelen Araz, 6 yaşına kadar burada yaşayıp eğitim için İstanbul'a gelmiştir. Üniversiteden mezun olduktan sonra ABD'ye 2012 yılında taşınana Araz, burada 4 yıl yaşayıp 2016'da İstanbul'a dönüş yapmıştır.

MASTERCHEF ARAZ EĞİTİM HAYATI

İnşaat mühendisi olan Araz Aknam, 2012 yılında Yeditepe Üniversitesi'nden mezun olmuştur. Fenerbahçe kongre üyesi olan Araz, iyi derece İngilizce, Türkçe, Farsça ve Azerice bilmektedir. Araz, az da olsa Almanca ve İspanyolca da bilmektedir.

MASTERCHEF ARAZ BOY VE KİLOSU

Diğer yarışmacılarla yan yana geldiğinde bir hayli uzun ve cüsseli duran Araz Aknam'ın boyu ve kilosu merak edilmektedir. Araz Aknam boyu 1.99, kilosu ise 128'dir. 

Haber ile ilgili metin girin!.

ARAZ AKNAM SPOR KARİYERİ

Birçok sporla ilgilenen MasterChef Araz, geçmişte profesyonel şekilde karate ile ilgilenmiştir. Bunun yanı sıra baskebol oynayan Araz, 1196 ve 2001 yıllarında bir ulusal, üç yerel şampiyonluk kazanmıştır. Araz'ın oynadığı takımlar arasında Tekelspor, Fenerbahçe SK, Tofaş SK, DSİ Spor, Tubesk yer almaktadır.

1998-2002 yılları arasında lisanslı olarak yüzücülük yapan Araz, fiziği senedeniyle üniversitedeki antrenörler tarafından fark edilmiştir ve Amerikan Futboluna adım atmıştır.

2008 yılında Yeditepe Eagles'ta oynayama başlayan MasterChef Araz, zaman içerisinde Türkiye Ligi'nde dikkat çeken bir oyuncu olmayı başardı. Kolej futbolu kariyerinde 3 kez UniLig 1. Lig Bronz madalyası ve Unilig 2. Lig Altın madalya unvanına sahiptir.

Türk Milli Takımıyla ilk resmi maçına 2012 yılında çıkan Araz, Türk Milli Takımı'nın Romanya'yı 61-0 yendi maçta forma giymiştir. Mayıs 2016’da Offensive Tackle olarak oynamak üzere Koç Rams’e transfer oldu.

Wroclaw’da IFAF Avrupa Şampiyonlar Ligi Final Four maçında bir Türk takımının Türk Amerikan Futbolu tarihinde “ilk kez” 3. olduğu maçta oynadı.

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef Araz Başarıları Ve Madalyaları

3x Karate-Do Küçükler Ligi Marmara Şampiyonası (1998,1999,2000)

Karate-Do Türkiye Şampiyonası-Küçük Kategori, Bronz Madalya (1999)

Türkiye Gençler Basketbol Ligi MVP’si (2006)

Türkiye Gençler Basketbol Şampiyonası, Gümüş Madalya (2006)

Tekirdağ Slam-Smaç Yarışması birincisi (2011)

2x Türkiye Uni-Lig 1.Lig, Bronz Madalya Sahibi (2009,2012)

Türkiye Uni-Lig 2.Lig, Altın Madalya Sahibi (2011)

Takım Türkiye Milli Oyuncusu (2012-Günümüz)

IFAF Avrupa Şampiyonlar Ligi, Bronz Madalya Sahibi (2016)

MASTERCHEF’TE ANA KADROYA NASIL GİRDİ?

MasterChef Türkiye ana kadrosuna yedeklerden girme başarısı gösteren Araz'ın yarışmadaki yolculuğu da merak edildi. Birinci turda Peru mutfağından Levrek Ceviche yapan Araz, 3 evet alarak üçlü düellolarda yarışma hakkı elde etmişti.

Üçlü düellolarda MasterChef Emre Özmen ve Taylan Kurt ile yarışan Araz, bu turda ayva beğendi ve kuzu sarma yemeklerinde yeteneklerini sergiledi ve bir üst tura daha çıktı. Final turunda bir türlü ana kadroya giremeyen Araz, yedek yarışmacıların dördüncü oyununda bu isteğini gerçekleştirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF ARAZ EVLİ Mİ? 

MasterChef 2021 kadrosuna yedeklerden giren Araz, voleybolcu Ece Alıcı ile evlidir. Çift, sosyal medya hesaplarından sık sık paylaşım yapmaktadır.

Haber ile ilgili metin girin!.

INSTAGRAM ADRESİ

MasterChef 2021 yarışmacısı Araz Aknam, Instragram’da “arazagak” kullanıcı adıyla yer alıyor. Başarılı yarışmacının şimdilik 20 bin takipçisi bulunmaktadır.

Haber ile ilgili metin girin!.