Yayınlanma Tarihi: 03.12.2021 | Değiştirme Tarihi: 03.12.2021

Tansiyon bir an olsun düşmedi! MasterChef'te son eleme adayları belli oldu

MasterChef Türkiye'de eleme adayları belli oldu. Oynanan dokunulmazlık ve bireysel dokunulmazlık oyunları sonucu, potaya giden 5. ve 6. yarışmacı kırmızı takımdan seçildi. Bireysel dokunulmazlığı kazanan yarışmacı, 5. eleme adayını söylerken, bir hayli gergin geçen oylamada ise haftanın 6. ve son eleme adayı belirlendi. Yeni sezonuyla izleyicisine heyecanlı anlar yaşatan MasterChef Türkiye'de on beşinci haftanın eleme adayları belli oldu. Mavi takım ve Kırmızı takım, son dokunulmazlık oyununda Alanya'da karşılaştı. Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım, iki eleme adayı çıkarmak zorunda kaldı.

MASTERCHEF'TE 5. VE 6. ELEME ADAYI KİM OLDU?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye 2021'de bu hafta Mavi takım kaptanı Sergen, Kırmızı takım kaptanı Eren oldu. İki kaptanın kurduğu takımların ilk mücadelesinde düello şeklinde dokunulmazlık oyunu oynandı. 1. dokunulmazlık oyununu kazanan Kırmızı takım oldu. Mavi takımın çıkardığı eleme adayları Tahsin ve Burcu oldu.

Haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu konsepti ise Kıbrıs yemekleri idi. Oyun sırasında yarışmacılar birbirine bağlı olarak yemek yapmak zorunda kaldı. Zorlu mücadelede kazanan yine Kırmızı takım oldu. Mavi takımda bireysel dokunulmazlığı Sergen kazanırken Araz ve Hasan potaya giren isimler oldu.

Haftanın son dokunulmazlık oyunu Alanya'da yapıldı. Burada yöresel yemekler, özel konuklar için hazırlandı. Konukların verdiği oylar sonucunda 25-10 skorla kazanan Mavi takım oldu. Haftayı 2-1 galip kapatan Mavi takımda bireysel dokunulmazlığı Dilara kazandı ve Görkem'i 5. eleme adayı olarak seçti. Konseydeki oylama sonucunda potaya giren son isim ise Safanur oldu.

MasterChef Türkiye'de bu haftanın eleme adayları; Tahsin, Burcu, Araz, Hasan, Görkem ve Safanur oldu. Pazar günü yapılacak eleme oyunu sonrasında bir yarışmacı, MasterChef'e veda edecek.