Mehmet Kanık kimdir? MasterChef Türkiye 2021 yarışmacısı Mehmet Kanık kaç yaşında, nereli?

Mehmet Kanık, MasterChef Türkiye’nin bu akşamki bölümünde şeflerin karşısına çıktı. Yaptığı yemek ile dikkat çeken Mehmet Kanık, izleyiciler tarafından araştırılıyor. Peki, Mehmet Kanık kimdir, kaç yaşında, nereli? Turu geçebildi mi?

Yayınlanma Tarihi: 03.07.2021 23:03
Değiştirme Tarihi: 03.07.2021 23:03
Mehmet Kanık kimdir? MasterChef Türkiye 2021 yarışmacısı Mehmet Kanık kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye 2021 sezonu, yeni ve farklı yarışmacıları ile ilgiyle izleniyor. Bu akşam yeni bölümde Mehmet Kanık, eleme turunda şeflerin karşısına çıktı ve onları etkileyip sonraki tura geçmeye çalıştı. İzleyiciler, merak ettiği yarışmacıyı Mehmet Kanık kimdir, kaç yaşında, nereli araştırmaya başladı. İşte yarışmacı hakkındaki detaylar…

MEHMET KANIK KİMDİR?

MasterChef Türkiye 2021 eleme turunda yarışan Mehmet Kanık, Adıyaman’ın Besni ilçesinden geliyor. Adıyaman Üniversitesi aşçılık bölümü mezun olan Mehmet Kanık, trafik kazası sonucunda babasının hafızasını kaybettiğini anlattığı anlar, izleyenleri duygulandırdı. Şeflere hazırladığı yemek ,se babasının hatırladığı “son olarak istediği yemek” olduğunu anlattı.

Mehmet Kanık, dövme çorbası ve çiğ köfte hazırladı. Mehmet şefin hayır dediği yemek için Somer şef ve Danilo şef diyerek yarışmacıya bir şans daha tanıdılar. Böylece Mehmet Kanık, sonraki tura geçmeyi başardı.