MasterChef’te son dokunulmazlığı kim kazandı? 17 Kasım MasterChef 2021 eleme adayları kimler?

MasterChef’te on üçüncü haftanın son dokunulmazlık oyunu bu akşam oynandı. Mavi takım ve Kırmızı takım, üçüncü dokunulmazlık oyununda Sakarya’da karşılaştı. 18 Kasım Perşembe akşamı ekrana gelecek 116. bölümde yörenin yemekleri yapıldı. Konukların vereceği oylar ise kazanan takımı belirledi. Kaybeden takım, iki eleme adayı çıkarmak zorunda kaldı. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? MasterChef 2021 eleme adayları kimler? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 18.11.2021 22:52
Değiştirme Tarihi: 19.11.2021 00:22

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye 2021’de bu akşam ekrana gelen son dokunulmazlık oyunu ile haftanın eleme adayları belli olacak. On üçüncü haftada Mavi takım ve Kırmızı takım, 1-1 berabere durumda. Bu akşam, 18 Kasım Perşembe bölümünde Sakarya’da yapılan 3. dokunulmazlık oyunu, aynı zamanda haftanın galibini de belirledi. Sekiz konuğun jürilik yaptığı oyunda beş yemek için verilen oylar, dokunulmazlığı kazanan takımı belirledi. Kaybeden takımın yapacağı bireysel dokunulmazlık oyunu ve konsey oylaması ile 5. ve 6. eleme adayı belli oldu. MasterChef 116. yeni bölüm detayları, yaşananlar ve gelişmeler haberimizde.

MASTERCHEF’TE 3. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te haftayı galip bitiren takım, bu akşam oynanan 3. dokunulmazlık oyunu ile belli oldu. Sakarya’da yapılan dokunulmazlık oyununda jürisi sekiz konuk idi. Bu akşam dokunulmazlık oyunu menüsü şu şekilde;

1- Dımbıl çorbası

2- Pekmezli ayva dolması

3- Tavuk dartılı keşkek

4- Islama köfte

5- Kabak tatlısı

Bir saat süre verilen yöresel yemekler için mutfağa giren yarışmacılar, dokunulmazlığı kazanmak için hünerlerini sergiledi. Sekiz konuk ve şefler için olmak üzere dokuz porsiyon yapmaları gerekiyordu. Tadım sonrasında konukların verdiği oyların stüdyoda sayımı sırasında heyecan dorukta idi. Oyların çokluğunu alan takım, üçüncü dokunulmazlığı kazanmış olacak. İlk yemek, Kırmızı takımın 7-1 üstünlüğü ile sona erdi. İkinci yemekte Mavi takım, 6-2 kazanarak farkı ikiye indirdi. Üçüncü yemek Kırmızı takımın 5-3 üstünlüğü ile sona erdi. Dördüncü yemekte Mavi takım, 7-1 kazanarak iki farklı olarak öne geçti. Dördüncü yemek olan ıslama köftede Kırmızı takım hazırlaması gereken bir ürün unutmuştu. Son yemekte ise Kırmızı takımın 7-1 üstünlüğü ile sona erdi. Böylece Kırmızı takım, 22-18 skorla dokunulmazlık oyununu kazandı. Ve haftayı da 2-1 galip bitirdi.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

Bu akşam, son dokunulmazlık oyununu kaybeden Mavi takım, mutfağa yeniden bireysel dokunulmazlık oyunu için girdi. Şefler, sıfır artık programı gereğinde yarışmacılara verdiği oyunlardan kalan ürünler ile değerlendirme yemeği yapmalarını istedi. Verilen süre 40 dakika idi. Süre sonunda şefler, hazırlanan farklı tabakların tadımını yaptı. Gecenin en başarılı tabağını hazırlayan Eren, bireysel dokunulmazlığı kazandı.

MASTERCHEF 2021’DE HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER?

MasterChef’te on üçüncü haftada ilk dokunulmazlık oyununu Kırmızı takım kazandı. Mavi takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Eren, Azize’yi ilk eleme adayı olarak gösterdi. Oylamada ise Pelin ve Safanur’un isimleri aynı sayıda yazılınca potaya girecek ismi Eren belirledi. Kaptanın ikinci eleme adayı tercihi Pelin oldu.

İkinci dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu. Kaybeden Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı Dilara kazandı. Üçüncü eleme adayı olarak Tahsin’i potaya gönderdi. Oylamada ise adı en çok yazılan Sergen, haftanın dördüncü eleme adayı oldu.

Bu akşam yapılacak üçüncü dokunulmazlık oyununu kazanan Kırmızı takım, haftayı da 2-1 galip bitirdi. Kaybeden Mavi takım ise önce bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Dokunulmazlığı kazanan Eren, beşinci eleme adayı olarak Safanur'u söyledi. Konseydeki Burcu ve Hasan için oylar kullanıldı. Oylama sonucunda adı daha çok yazılan Hasan, haftanın altıncı eleme adayı oldu.