MasterChef’te potaya kimler girdi, eleme adayı kimler oldu? MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı?

MasterChef’te bu akşam haftanın ilk eleme adayları belli oldu. Sevilen yarışmada Mavi takım ve Kırmızı takım, ilk takım oyununda karşılaştı. Kaybeden takım, bireysel dokunulmazlık oyunu ve konseydeki oylama ile iki eleme adayı çıkardı. Peki, MasterChef’te eleme potasına kimler girdi, dokunulmazlığı kim kazandı?

Yayınlanma Tarihi: 17.11.2021 00:16
Değiştirme Tarihi: 17.11.2021 00:33

İlgiyle takip edilen MasterChef Türkiye’de haftanın ilk takım oyunu sonrasında potaya giren isimler belli oldu. 16 Kasım Salı akşamı ekrana gelen 114. bölümde dokunulmazlığı kazanan Kırmızı takım oldu. Mavi takım ise bireysel dokunulmazlık oyunu ile 1. Eleme adayını, konseyde oylamada ise ikinci eleme adayını belirledi. İşte MasterChef son bölüm özeti…

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef’te haftanın ilk dokunulmazlık oyunu, düello şeklinde yapıldı. Altı çeşit yöresel köfte için yarışmacılar, kura çekerek rakiplerini belirledi. Sonrasında her köfte için verilen sürede en iyi şekilde yaparak düelloyu kazanmaya çalıştı. Şefler, süresi biten köftelerin tadımını yaparak kazanan takımı anında açıkladı. Mücadelede Kırmızı takım, 4-2 skorla ilk dokunulmazlık oyununu kazandı.

MASTERCHEF’TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef’te bireysel dokunulmazlık oyununda Danilo şefin imza tabağı olan Al Beni Yukarı yapılması istendi. Bunun için 45 dakika süre verildi. Süre sonunda şefler, yarışmacıların hazırladığı tatlının tadımını yaptı. Şeflerin en başarılı bulduğu isimler Eren, Pelin ve Hasan oldu.

MASTERCHEF’TE 1. ELEME ADAYI KİM OLDU?

Finale kalan üç yarışmacı arasında bireysel dokunulmazlığı kazanan Eren oldu. Eren, eleme potasına göndermeyi seçtiği isim Azize oldu. Elendikten sonra ana kadroya tekrar giren Azize, haftanın ilk eleme adayı oldu.

2. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef’te son olarak Mavi takımda konseyde oylama yapıldı. Dört yarışmacı için verilen oyların sonucunda Pelin ve Safanur’un isimleri beşer kez yazıldı. Böylece potaya girecek ismi belirlemek kaptan Eren’e kaldı. Eren’in tercihini Pelin’den yana kullandı ve ikinci eleme adayı Pelin oldu.