MasterChef’te MasterClass’ı kim kazandı? 7 Eylül MasterChef 2021’de MasterClass ödülü neydi?

MasterChef Türkiye’de yarışmacılar, bu akşam müthiş bir MasterClass eğitimi aldı. Her hafta yarışmacılara şeflerin deneyimlerini aktardığı, farklı konularda teknik eğitimin verildiği MasterClass ekrana geldi. Bu akşam, 7 Eylül Salı günü ekrana gelecek MasterChef 60. bölümde deniz mahsulleri MasterClass’ı yapıldı. Önce Mehmet şef, sonra Somer şef MasterClass verdi. Son olarak verilen eğitimler ile ilgili sınava giren yarışmacılardan birisi güzel bir hediye çeki kazandı. Peki, MasterChef’te kim kazandı? MasterChef’te MasterClass ödülü ne idi? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 08.09.2021 00:18
Değiştirme Tarihi: 08.09.2021 00:30

Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye 2021’de lezzet mücadelesi tüm hızıyla sürüyor. Heyecanın ve mücadelenin dorukta olduğu MasterChef 2021’de bu akşam MasterClass heyecanı yaşandı. Yarışmacılar, önce Mehmet Yalçınkaya şef, kesim ve ayıklama dersi verdi. Sonrasında Somer Sivrioğlu şef, tabak sunumu hakkında detaylı bilgileri anlattı. 7 Eylül Salı MasterChef yeni bölümünde MasterClass sonrasında yarışmacılar, sınavda öğrendiklerini uygulamaya çalıştı. Gecenin en iyi yemeğini hazırlayan yarışmacı, MasterClass ödülünü kazandı. İşte MasterChef 60. bölüme dair detaylar, gelişmeler, yaşananlar….

MASTERCHEF’TE MASTERCLASS’I KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de bu akşam üçüncü MasterClass heyecanı yaşandı. Yarışmacıların hem eğlendiği hem öğrendiği hem de sonunda yarışıp güzel bir hediye çeki kazanabileceği MasterClass, renkli görüntülere sahne oldu.Mehmet şef ile Somer şefin çok değerli bilgiler verdiği MasterClass sonrasında yarışmacılar, mutfağa girdi. İlk turda yarışmacılardan deniz mahsülleri üçlüsü adında yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Verilen üç ürün deniz tarağı, somon ve karides idi. Yarışmacılara bu turda 30 dakika süre tanındı. Süre bitiminde ilk turda başarı olan isimleri açıkladı. Final turuna kalanlar; Dilara, Şükrü, Azize, Burcu, Eren, Emre, Safanur, İbrahim oldu. Bu turun en başarılı yarışmacısı ise Azize oldu.

MasterClass final turunda ise yarışmacılardan Fransız mutfağından Sole Meunière yapmaları istendi. Verilen süre 30 dakika idi. Süre bitiminde şefler tadım yaparak turun değerlendirmesini açıkladı. Buna göre final turunda en çok beğenilen tabakları hazırlayan isimler Burcu ve Eren oldu. Bu iki yarışmacı arasında gecenin en iyi tabağını hazırlayan ve MasterClass'ı kazanan Eren oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCLASS ÖDÜLÜ NE?

MasterChef 2021’de sezonun üçüncü MasterClass’ı bu akşam yapıldı. Yarışmacılar, deniz mahsulleri MasterClass’ın şeflerin gösterdiklerini not etti. Son olarak girdikleri sınavdan başarılı olan bir isim, hediye çeki kazandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.