MasterChef’te kim kazandı? MasterChef Türkiye 2021’de MasterClass’ı kim kazandı? (7 Eylül 2021)

MasterChef’te bu akşam üçüncü MasterClass heyecanı yaşandı. MasterChef Türkiye’de şefler, on altı yarışmacıdan oluşan ana kadroya deniz mahsulleri eğitimi verdi. Mehmet şef ve Somer şef, yarışmacılara çok önemli teknikler anlattı. 7 Eylül Salı günü ekrana gelen MasterClass sonrasında MasterChef yarışmacıları sınava girdi. Gecenin en iyi yemeğini yapan yarışmacı, MasterClass ödülünü kazandı. Peki, MasterChef’te kim kazandı, MasterClass ödülü neydi? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 08.09.2021 00:20
Değiştirme Tarihi: 08.09.2021 00:31

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de heyecan MasterClass ile devam etti. Bu akşam, sezonun üçüncü MasterClass’ında şefler, yarışmacılar yine çok önemli konular hakkında bilgi verdi. Mehmet Şef, deniz mahsulleri MasterClass’ında kesme, ayırma ve pişirme konularında teknikleri anlattı. Somer şef ise tabaklama ile ilgili püf noktaları, dikkat edilmesi gerekenleri anlattı. Son olarak yarışmacılar, sınava girdi ve MasterClass ödülünü kazanmak için yarıştı. Peki, 7 Eylül Salı MasterChef 2021’de MasterClass’ı kim kazandı, ödül neydi?

MASTERCHEF’TE MASTERCLASS’I KİM KAZANDI?

MasterChef 2021’de bu akşam yapılan MasterClass sonrasında yapılan sınav iki aşamalıydı. Gösterilen teknikler ile ilgili olarak ilk turda yarışmacılardan deniz mahsulleri üçlüsü adında yaratıcılık oyunu oynandı. Verilen 30 dakikalık süre sonunda şefler, en başarılı sekiz yarışmacıyı belirledi. Bu akşam final turuna kalan isimler; Safanur, Burcu, Azize, Dilara, İbrahim, Şükrü, Emre ve Eren oldu.

MasterClass final turunda ise istenen yemek Sole Meunière idi. Bu yemek için verilen süre 30 dakika oldu. Süre bitiminde şefler, tadım yaparak günün kazanan ismini belirledi. Bu akşam, MasterClass’ı kazanan isim Eren oldu.

MASTERCLASS ÖDÜLÜ NEYDİ?

MasterChef Türkiye yeni bölümde yapılan MasterClass’ta iki tur sonunda en başarılı yemeği yapan yarışmacı, hediye çeki kazandı.