MasterChef’te kim kazandı, ana kadroya kim girdi? 11 Eylül MasterChef 2021 ana kadroya giren yedek yarışmacı

MasterChef’te ana kadroya giren isim belli oldu. İlgiyle takip edilen MasterChef Türkiye’de üçüncü haftanın yedek yarışmacılar arasındaki mücadele nefes kesti. Mustafa ve Ozan’dan sonra ana kadroya girmek isteyen yarışmacılar, 11 Eylül Cumartesi MasterChef yeni bölümde karşı karşıya geldi. Şefler, kazanan ismi belirlerken zorlandı. Peki, MasterChef’te kim kazandı, ana kadroya kim girdi? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 12.09.2021 00:19
Değiştirme Tarihi: 12.09.2021 00:38

TV8’in her bölümü farklı heyecanlar yaşatan yarışması MasterChef Türkiye 2021, haftanın farklı günlerinde izleyicisiyle buluşuyor. Bu akşam, 11 Eylül Cumartesi günü MasterChef’in 64. bölümü ekrana geldi. Bu bölümde ana kadroya giren 3. yedek yarışmacı olmak için kıyasıya mücadele vardı. Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın şefler, gecenin en iyi yemeğini yapıp ana kadroya giren yarışmacı belirlemeye çalıştı. Peki, yedeklerden MasterChef 2021 ana kadrosuna giren yarışmacı kim oldu?

MASTERCHEF’TE ANA KADROYA KİM GİRDİ?

MasterChef Türkiye’de bu akşam ana kadroya girme mücadelesi vardı. On iki yedek yarışmacı, şeflerin istediği yemekleri yapmak için tezgahların başına geçti ve tüm hünerlerini sergiledi. Şefler, ilk turda yarışmacılardan Hasanpaşa köfte yapmalarını istedi. Bu yemek için verilen süre ise 40 dakika idi. Süre sonunda şefler, tadım yaparak bu turun başarılı altı yarışmacısını belirlemeye çalıştı. Oybirliği ile verilen karar sonucunda bu turu geçenler; Mete, Rabia, Samet, Merve, Ateş ve Pelin oldu.

Ana kadroya girecek ismi belirleyecek final turunda yarışmacılar, yaratıcılık oyununda karşılaştı. Altı yarışmacıya ana ürün olarak vişne verildi. Vişne başrolde olacak şekilde yapılacak yaratıcı bir yemek için tanınan süre 40 dakika idi. Verilen süre sonunda yarışmacılar, hazırladıkları yemekler, şeflerin beğenisine sundu. Tadım sonrasında şefler, bu turun sıralamasını açıkladı. Buna göre Altıncı Samet, beşinci Pelin, dördüncü Rabia, üçüncü Merve, ikinci Mete oldu. Gecenin en iyi tabağını hazırlayan Ateş, yedeklerden ana kadroya giren yarışmacı oldu.