MasterChef’te kim kazandı? 21 Eylül MasterChef 2021’de 1. dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef’te dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu. Bu akşam, MasterChef’in 73. Bölümünde haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Mavi takım ile Kırmızı takım, Osmanlı mutfağı yemekleri ile dokunulmazlığı kazanmaya çalıştı. Günün kazananı ise şefleri yaptığı kritik tadım sonrasında belli oldu. Peki, 21 Eylül MasterChef’te 1. dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 21.09.2021 22:34
Değiştirme Tarihi: 21.09.2021 23:29

Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Beşinci haftada kurulan mavi takım ile kırmızı takım, çok çekişmeli geçen bir dokunulmazlık mücadelesi ortaya koydu. 21 Eylül Salı MasterChef yeni bölümünde günün menüsü Osmanlı Saray mutfağına aitti. Günün sonunda yemekleri daha iyi yapan takım, dokunulmazlığı kazandı. İşte MasterChef 73. bölüm dokunulmazlık oyunu detayları…

KIRMIZI TAKIM HANGİ AVANTAJI SEÇTİ?

MasterChef’te dokunulmazlık oyunu öncesinde Kırmızı takım kaptanına hangi avantajı seçeceği soruldu. Düelloyu kazanan Hamza’ya beş dakika ek süre, karşı takımdan bir kişi eksiltme ve ayrıntılı yemek tarifleri seçenekleri sunuldu. Takımına danışan Hamza, ayrıntılı reçeteyi seçmeyi tercih etti.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef’te bu akşam dokunulmazlık oyunu menüsü Osmanlı Saray mutfağından yedi adet yemekten oluşuyordu. Şefler, takımlara bu yemekleri hazırlaması için 60 dakika süre verdi. Süre bitiminde şefler tadım yaparak yemekleri değerlendirdi. Buna göre yedi yemekten gecenin en başarılı olanı ise Kırmızı takımın bıldırcın dolması idi. Dokunulmazlık oyununu 4-3 skorla kazanan Kırmızı takım oldu.

Soğanlama: Mavi takım

Ispanak borani: Kırmızı takım

Mualla: Mavi takım

Pırasa köftesi: Kırmızı takım

Ayva kaylesi: Kırmızı takım

Bıldırcın dolması: Kırmızı takım

Leblebi helvası: Mavi takım

KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te bu hafta kaptanlık oyunu iki aşamalı yapıldı. Ana ürün olarak verilen tavuk ile ilk turda Kievski adlı yemek yapıldı. Bu turda başarılı olan sekiz yarışmacı ikinci tura geçti. Azize, Mert, Emre, Sergen, Ateş, Milhan, Eren ve Mustafa, ikinci turda tavuk şiş yaparak yarıştı. Tur sonunda şefler, tadım yaparak gecenin en iyi tabağını yapan ismi belirledi. Azize, mavi takım kaptanı olmayı başardı.

HAFTANIN TAKIM KADROLARI

MasterChef 2021’de bu haftanın Mavi takım kaptanı Azize oldu. Onun bir hafta mücadele edeceği Kırmızı takım kaptanı olarak tercihi Hamza oldu. Sonrasında iki kaptanın yarışmacı seçimi ile takımlar belirlendi.

MAVİ TAKIM: Azize (K), Eren, Sergen, Burcu, Mert, Mustafa

KIRMIZI TAKIM: Hamza (K), Araz, Emre, Milhan, Dilara, Şükrü