MasterChef’te kim kazandı? 20 Eylül MasterChef 2021’de mavi takım kaptanı kim oldu?

MasterChef Türkiye’de beşinci hafta başladı ve kaptanlık oyunu oynandı. On altı yarışmacı, 20 Eylül Pazartesi MasterChef bölümünde kaptanlık oyununda iki aşamadan geçti. Şefler, yarışmacılara ana ürün olarak bir bütün tavuk verdi ve bu ürünle iki turda iki farklı yemek yapılması istendi. Gecenin sonunda en iyi yemeği yapan yarışmacı, mavi takım kaptanı oldu. Peki, bu akşam MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı?

Yayınlanma Tarihi: 20.09.2021 22:44
Değiştirme Tarihi: 20.09.2021 22:44

Ekranların ilgiyle takip edilen yarışması MasterChef Türkiye 2021’de beşinci haftanın Mavi takım kaptanı belirlendi. 20 Eylül Pazartesi MasterChef 72. bölümde kaptanlık oyunu iki tur şeklinde yapıldı. Önceki haftalardan farklı yapılan kaptanlık oyununda ikinci turda gecenin en iyi tavuk şişini yapan yarışmacı, Mavi takım kaptanı oldu. Peki, bu akşam MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı, mavi takım kaptanı kim oldu? İşte detaylar…

MASTERCHEF’TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de beşinci hafta kaptanlık oyunu ile başladı. Şefler, bu hafta farklı bir kaptanlık oyunu oynattı. Daha önce bir yemek yapılan bu oyunda bu hafta iki aşamada iki yemek yapıldı. Ana ürün olarak verilen tavuktan ilk turda tavuk Kievski, ikinci turda ise tavuk şiş yaptılar. İlk turda başarılı olan isimler; Azize, Mert, Emre, Sergen, Ateş, Milhan, Eren ve Mustafa oldu.

İkinci turda sekiz yarışmacı, mutfağa bir kez daha girerek 25 dakikada en iyi tavuk şişi yapmaya çalıştı. Süre sonunda şefler bir kez daha tadım yaptı. Değerlendirme sonrasında finale kalan isimler Azize, Sergen, Mert ve Eren oldu.

MASTERCHEF’TE MAVİ TAKIM KAPTANI KİM OLDU?

MasterChef 2021’de kaptanlık oyununda finale kalan isimlerden Sergen dördüncü, Eren ise üçüncü oldu. Gecenin ikincisi Mert olurken en başarılı tabağı çıkaran Azize oldu. Kaptanlık oyununu kazanan Azize, bu haftanın Mavi takım kaptanı oldu.