MasterChef’te kim elendi? 29 Ağustos MasterChef 2021'de Hamza mı Görkem mi elendi? İşte yarışmaya veda eden

Sevilen yarışma MasterChef’te kim elendi bu akşam belli oldu. MasterChef 2021’de elemeleri geçerek ana kadroya giren 16 yarışmacıdan ilk kez kurulan takımlar, bu hafta mücadele etti. Mavi takım ile Kırmızı takım arasında üç dokunulmazlık oyunu oynandı. Üç dokunulmazlığı da kaybeden Mavi takımdan bir ismin MasterChef Türkiye’ye veda edeceği kesinleşti. 29 Ağustos MasterChef 2021 yeni bölümde altı eleme adayı, yarışmada kalabilmek için mücadele etti. Nefes kesen anların sonucunda şefler, MasterChef’ten elenen ismi açıklandı. Peki, MasterChef’te kim elendi? MasterChef 2021 eleme adayları kimler? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 30.08.2021 00:17
Değiştirme Tarihi: 30.08.2021 00:44

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de sezonun ilk vedası bu akşam gerçekleşti. İlk günden bu yana ilgiyle takip edilen MasterChef 2021’de 16 yarışmacı, tüm elemeleri geçerek ana kadroya kalmıştı. Bu yarışmacıların oluşturduğu ilk haftanın Mavi takımı ile Kırmızı takımı arasında nefes kesen üç dokunulmazlık oyunu oynandı. Mavi takım, dokunulmazlıkların hepsini kaybetti ve altı tane eleme adayı çıkardı. 29 Ağustos Pazar günü ekrana gelen MasterChef 51. bölümde eleme oyunu sonrasında kim elenecek, kim veda edecek merak ediliyordu. Peki, MasterChef’te kim elendi? Bu haftanın eleme adayları kimler? MasterChef yeni bölümle ilgili detaylar, tüm gelişmeler haberimizde.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef 2021 eleme gecesi ilk turunda yarışmacılara ana ürün olarak beyaz peynir verildi. Bu ürünü kullanarak yapılacak yaratıcı bir yemek için verilen süre ise 40 dakika oldu. Verilen sürenin bitiminde şefler, yarışmacıların hazırladığı yemeklerin tadımını yaptı. Değerlendirme sonucunda en başarılı tabağı yapan ve turu kazanan Safanur oldu. Bu turun ikincisi Tunahan, üçüncüsü de Burcu oldu. Turu geçemeyen Görkem, Tahsin ve Hamza arasında son bir eleme oyunu oynanacak.

MasterChef Türkiye'de eleme oyunu final turunda istenilen yemek, Danilo Zanna şefin imza tabağı olan Ragiz idi. Bu yemeğin aynısını yapmaları için verilen süre ise 40 dakika oldu. Yarışmacılar, verilen sürede şefin tabağına en yakın şekilde yapmak için uğraştı. Süre sonunda şefler, tadım yaparak değerlendirmelerini açıkladılar. Bu akşam, final eleme oyununda kazanan isim Tahsin oldu. Son ikiye kalan yarışmacılar arasında tabağı daha zayıf olan Görkem, MasterChef'ten elendi.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2021’DE İLK HAFTANIN ELEME ADAYLARI

MasterChef Türkiye’de sezonun ilk kaptanlık oyununu kazanan Burcu, mavi takım kaptanı oldu. Burcu’nun kırmızı takım kaptanı olarak seçimi Eren oldu. Sonrasında iki kaptan arasında yarışmacı seçimi ile Mavi takım ve Kırmızı takım kadroları oluşturuldu. Devamında iki takım arasında dokunulmazlık mücadelesi yaşandı. Kırmızı takım haftayı 3-0 galip kapattı. Mavi takım, kaybedilen dokunulmazlık oyunları sonrasında sırasıyla Tunahan, Tahsin, Burcu, Görkem, Hamza ve Safanur eleme adayları oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

ELENEN İSMİN YERİNE GELECEK YARIŞMACI

MasterChef Türkiye’nin yedek yarışmacılar, beş hafta boyunca ana kadroya girmek için mücadele edecek. İlk hafta mücadelesinde yarışmacılardan ilk olarak Viyana şinitzel istendi. Bu yemeği en iyi şekilde yapan Rabia, Azize, Berk, Ateş ve Mustafa final oyununa geçti. Sonrasında beş yarışmacıya ana ürün olarak rezene verildi ve yaratıcı bir yemek yapmaları istendi. Şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını yaptıktan sonra kazanan ismi açıkladı. MasterChef 2021’de ilk hafta elenecek ismin yerine ana kadroya giren yarışmacı Mustafa oldu.