MasterChef’te kim elendi? 12 Eylül MasterChef 2021’de bu hafta elenen isim belli oldu

MasterChef Türkiye’de bu akşam eleme gecesi heyecanı yaşandı ve yarışmaya bir kişi veda etti. Kim elendi sorusunun yanıtı, birçok MasterChef izleyicisi tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. MasterChef Türkiye’de bu hafta oynanan 3 dokunulmazlık oyununu da kazanan takım mavi takım oldu ve kırmızı takımdan 6 yarışmacı eleme adayı olarak gösterildi. 6 eleme adayı bu akşam MasterChef’te elenmemek için en iyi tabakları çıkarmak için mücadele etti. Peki, MasterChef’te bu hafta kim elendi? 12 Eylül MasterChef 2021’de elenen isim kim oldu?

Yayınlanma Tarihi: 13.09.2021 00:16
Değiştirme Tarihi: 13.09.2021 00:16
MasterChef’te kim elendi? 12 Eylül MasterChef 2021’de bu hafta elenen isim belli oldu

TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyicilerine nefes kesen anlar yaşatan  MasterChef Türkiye 2021’in bu akşam ekranlara gelen yeni bölümünde eleme heyecanı yaşandı. Yapılan oylama sonucunda birinci eleme adayı Azize, ikinci eleme adayı Safanur, üçüncü eleme adayı Mert, dördüncü eleme adayı Hamza, beşinci eleme adayı Dilara, altıncı eleme adayı İbrahim oldu. Eleme adayı olan 6 yarışmacı da elenmemek için mutfakta çok iyi performanslar sergiledi. 6’lı eleme etabının ardından 3 kişi elenmekten kurtulurken, kalan 3 kişi ise elenmemek için bir kez daha mücadele etti. Peki, MasterChef’te kim elendi? 12 Eylül MasterChef 2021’de bu hafta elenen isim kim oldu?

MASTERCHEF’TE BU HAFTA KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye 2021’in bu akşam ekranlara gelen yeni bölümünde heyecan seviyesi yüksek dakikalar yaşandı. Eleme gecesinde, eleme adayı olan Azize, Safanur, Mert, Hamza, Dilara ve İbrahim mutfakta en iyi tabakları çıkarmak için mücadele etti. 6 kişilik ilk eleme etabında yarışmacılar Siyez bulgurundan yaratıcı yemekler yaparak en iyi tabakları çıkarmaya çalıştı ve bu turda 6 isim arasından en iyi 3 yemeği yapan 3 isim elenmekten kurtuldu.

Eleme turunun ikinci etabına kalan Hamza, İbrahim ve Mert ile birlikte şefler yeni bir eleme etabı düzenledi. Kalamar dolması yapan son 3 kişi en lezzetli ve en güzel tabağı şeflere servis etmeye çalıştı. Şeflerin yaptığı tadımın ardından bu 3 kişi arasında en az başarılı tabağı yapan isim yarışmaya veda etti. Böylelikle MasterChef’te bu haftanın elenen ismi İbrahim oldu.

MASTERCHEF’TE BU HAFTANIN ELEME ADAYLARI

MasterChef Türkiye’de bu hafta oynanan üç dokunulmazlık oyununu da mavi takım kazandı. Kırmızı takım yarışmacıları bu hafta kendi takımlarından eleme adayı çıkarmak zorunda kaldı. Yapılan oylama sonucunda birinci eleme adayı Azize, ikinci eleme adayı Safanur, üçüncü eleme adayı Mert, dördüncü eleme adayı Hamza, beşinci eleme adayı Dilara, altıncı eleme adayı İbrahim Cingözler oldu.

MASTERCHEF'TEN ELENEN İBRAHİM CİNGÖZLER KİMDİR?

Adana’nın Seyhan ilçesinde hayata gözlerini açan MasterChef Türkiye İbrahim Cingözler, 1996 doğumlu. 25 yaşındaki genç isim, 3 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu. Üniversite dönemine kadar doğup büyüdüğü Adana’da hayatını devam ettiren İbrahim Cingözler, yüksek eğitimi için kentten ayrıldı ve o tarihten sonra hayatına yeni yön verdi.

Eğitim hayatı

Yarışmaya Bodrum’un yöresel ürünleriyle hazırladığı ‘Egeden’ yemeğiyle katılan ve tüm şeflerin onayını ve beğenisini alarak yoluna devam eden MasterChef Türkiye İbrahim Cingözler’in eğitimi de merak konusu oldu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Adana’da alan Cingözler, üniversite sınavında ise Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mengen Aşçılık bölümünü kazandı. Aşçılık kariyerinin bu şekilde başladığını dile getiren Cingözler, üniversiteyi kazandığı yılın yaz dönemiyle birlikte mutfağın farklı bölümlerinde çalışmaya başladığını belirtti.

İbrahim Cingözler’in kariyeri hakkında bilgiler

Genç ve yetenekli yarışmacı, yaz dönemlerinde Bodrum’da çalışırken, kış dönemlerinde de eğitim hayatını başarılı bir şekilde tamamlamayı başardı. Cingözler’in hayatını değiştiren olay ise Marmaris’te yaşandı. Burada mutfak benliğini oturtan ve şu an olduğu kişi olmasını sağlayan Turgay Şef’le çalışma imkânı yakaladığını anlatan Cingözler, ilerleyen zamanlarda tekrar memleketi Adana’ya döndüğünü ve yaklaşık 3 sene burada çalışma hayatına devam ettiğini söyledi. Cingözler, sonraki zamanlarda da askerlik görevini yerine getirerek Bodrum’a yerleşti ve göz dolduran tabaklarını bu tatil cennetinde yapmaya devam etti. Mutfağın her bölümünde farkını ortaya koyacak kadar çalışma fırsatı yakalayan Cingözler, son olarak MasterChef Türkiye macerasına katılmak için işinden istifa etti ve yeni bir heyecana doğru yol aldı.

“MasterChef Türkiye’ye öğrenmeye geldim”

İşinden istifa ederek, bir arkadaşının yoğun ısrarıyla MasterChef Türkiye yarışmasında yeteneklerini sergilemeye karar veren İbrahim Cingözler, ilk elemelere ablasıyla birlikte geldi. ‘Egeden’ isimli tabağıyla tüm şeflerin dikkatli bakışlarını üzerine çekmeyi başaran Cingözler, ‘MasterChef’e öğretilenleri öğrenmeye geldim’ sözüyle de takdir topladı.