MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? 30 Ağustos MasterChef 2021’de takımlar nasıl oluştu?

MasterChef Türkiye’de bu akşam kaptanlık oyunu heyecanı yaşandı. Sevilen yarışmada ilk haftanın elemesi dün akşam yapıldı ve Görkem Demiral elenen isim oldu. Elenen ismin yerine yedeklerden gelen yarışmacı ise Mustafa Ozan. 16 yarışmacı, 30 Ağustos Pazartesi MasterChef 52. bölümde kaptanlık oyunu için kıyasıya mücadele verdi. Oyunu kazanan Mavi takım kaptanı olurken Kırmızı takım kaptanını diğer yarışmacılardan seçti. Sonrasında kaptanlar, haftanın takım kadrolarını belirledi. En son ise kaptanlar arasında düello ekrana geldi. Peki, bu akşam MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? MasterChef 2021'de takımlar nasıl oluştu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 30.08.2021 23:16
Değiştirme Tarihi: 31.08.2021 00:23

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye 2021’de mücadele tüm heyecanıyla sürüyor. MasterChef 2021’de geçen hafta ilk dokunulmazlık oyunları oynanmış, üç dokunulmazlığı da kaybeden Mavi takımda yer alan Görkem Demiral, ilk haftadan yarışmaya veda etmişti. Onun yerine yedeklerden gelecek isim ise Mustafa Ozan olmuştu. Bu akşam, 30 Ağustos Pazartesi günü MasterChef Türkiye’de yarışmacılar, mavi takım kaptanı olmak için en iyi tantuniyi hazırlamaya çalışacak. Süre sonunda şefler, günün kazanan ismini açıkladı. Mavi takım kaptanı olan bu yarışmacı, Kırmızı takım kaptanını seçecek. Sonrasında kaptanlar, takım kadrolarını oluşturacak. Finalde ise kaptanlar, takımlarına avantaj kazandırmak için düello oyununda karşılaşacak. Peki, MasterChef’te Mavi takım kaptanı kim oldu? Kırmızı takım kaptanı kim seçildi? Takım kadrolarında kimler var? Kaptanlar düellosunu kim kazandı? MasterChef 52. bölümde yaşananlar detayları ile haberimizde.

KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de ana kadronun mücadelesinde ikinci haftası kaptanlık oyunu ile başladı. Yarışmacılar, şeflerin istediği tantuni yemeğini en iyi şekilde yapmak için kıyasıya mücadele verdi. Tantuni pişirmek için verilen süre 40 dakika idi. Süre sonunda şefler, seçtiği yarışmacıların hazırladığı ürünlerin tadımını yaptı. Sonra her şef, diğer şeflere tatmalarını istediği yarışmacıları söyledi. Mehmet şef; Sergen, Tahsin ve Hasan'ı seçti. Somer şef İbrahim'i tavsiye etti. Danilo şefin tavsiye ettiği yarışmacılar Burcu ve Eren idi.

Şefler, bu seçilen yarışmacıların yaptığı tantunileri bir kez daha tadımını yaptı. Bu altı isim arasında en başarılı olan yarışmacı Tahsin, kaptanlık oyununu kazanarak mavi takım kaptanı oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

KIRMIZI TAKIM KAPTANI KİM OLDU?

Bu akşam MasterChef 2021’de kaptanlık oyununu kazanan Tahsin, yeni haftanın Mavi takım kaptanı oldu. Mavi takım kaptanı olan Tahsin, bir hafta boyunca mücadele edeceği Kırmızı takım kaptanını olarak seçtiği isim Emre oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

TAKIM KADROLARI NASIL OLUŞTU?

MasterChef’te kaptanlar belli olduktan sonra takım kadroları oluşturuldu. Yarışmacı seçimlerine ilk olarak Mavi takım kaptanı Tahsin başladı. Sırasıyla yapılan seçimler sonunda Mavi takım ile Kırmızı takım kadroları şu şekilde oldu;

MAVİ TAKIM: Kaptan Tahsin, Eren, Hasan, Dilara, Şükrü, Mustafa, Milhan, Tunahan

KIRMIZI TAKIM: Kaptan Emre, İbrahim, Sergen, Burcu, Mert, Hamza, Fatma, Safanur

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de bu akşam son olarak kaptanlar düellosu ekrana geldi. Bu oyunda istenen yemek falafel oldu. Somer şef, oyun öncesinde falafel yapımındaki kriterleri açıkladı. Yarım saat sürede hazırlanması gereken falafellerin ceviz büyüklüğünde olması gerektiğini, kabuklarının çatlak olmaması gerektiğini söyledi. Süre sonunda şefler, bu kriterlere göre en çok falafeli hazırlayan ismi belirlemek için önce tadım yaptı. Sonrasında kaçar tane hazırladıklarını açıkladı. Buna göre Tahsin'in 38, Emre'nin 35 tane hazırladı. Böylece, Tahsin hem şekil olarak hem de lezzet olarak oyunu kazanan kaptan oldu.