MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? 13 Eylül MasterChef 2021’de takımlar nasıl oluştu?

MasterChef Türkiye’de bu akşam 4. hafta takım kadroları kaptanlık oyunu sonrasında belli oldu. Heyecan ve lezzet mücadelesinin devam ettiği MasterChef 2021’de yarışmaya veda eden son isim İbrahim oldu. Bu akşam, 13 Eylül Pazartesi günü MasterChef’in 66. bölümünde yarışmacılar, gecenin en iyi künefesini yaparak mavi takım kaptanlığını kazanmaya çalıştı. Sonrasında ise kırmızı takım kaptanı ile takım kadrolarını oluşturdu. Peki, bu akşam MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? MasterChef 2021’de takım kadroları nasıl oluştu? Kaptanlar düellosunu kim kazandı? İşte yeni bölüme dair detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 13.09.2021 23:14
Değiştirme Tarihi: 14.09.2021 00:40

Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye 2021’de 4. hafta mücadelesi bu akşam başladı. MasterChef son bölümde eleme gecesinde yarışmadan elenen isim İbrahim olurken yedeklerden ana kadroya geçen isim ise Ateş oldu. 13 Eylül Pazartesi günü MasterChef 2021 yeni bölümde yarışmacılar arasında kaptanlık oyunu mücadelesi yaşandı. Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna Şefler, mavi takım kaptanını belirlemek için yarışmacılardan künefe yapmalarını istedi. En iyi künefeyi yapan mavi takım kaptanı olarak kırmızı takım kaptanını seçti. Takımların oluşturulması sonrasında kaptanlar düellosu ekrana geldi ve kazanan takımına avantaj sağladı. MasterChef 66. bölümde yaşanacakları haberimizden takip edebilirsiniz.

KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de yeni haftanın ilk oyunu, kaptanlık oyunu idi. On altı yarışmacı, mavi takım kaptanı olmak için hünerlerini sergiledi. Şeflerin istediği yemek ise künefe. Verilen 30 dakikalık süre sonunda şefler, tadım yaptı. Farklı yarışmacıların yaptığı yemekleri değerlendiren şefler, en başarılı yedi ismi açıkladı. Mehmet şefin seçtiği isimler Tahsin, Dilara, Hasan, Eren, Danilo şefin seçtiği isim Sergen, Somer şefin seçtiği isimler Emre ve Azize oldu. Şefler, bu yedi yarışmacının yaptığı künefeleri tekrar tadımını yaparak son değerlendirmesini açıkladı. MasterChef'te kaptanlık oyununu kazanan isim Dilara oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

KIRMIZI TAKIM KAPTANI KİM OLDU?

Kaptanlık oyunu sonrasında gözler kazanan isimde olacak. Mavi takım kaptanı olan Dilara, bir hafta boyunca mücadele edeceği Kırmızı takım kaptanı olarak Hamza'yı seçti.

Haber ile ilgili metin girin!.

TAKIM KADROLARI NASIL OLUŞTU?

Mavi takım kaptanı ile Kırmızı takım kaptanı, sırayla seçecekleri yarışmacılar ile takım kadrolarını oluşturdu. Kaptanlar, takımlarında en iyi şekilde mücadele edecek, dokunulmazlığı kaybetmeden haftayı geçirmelerini sağlayacağı isimleri takımlarına almaya çalıştı. Sonuçta MasterChef'te haftanın takım kadroları şöyle oluştu;

MAVİ TAKIM: Dilara (takım kaptanı), Eren, Sergen, Tahsin, Milhan, Ateş, Mert, Azize

KIRMIZI TAKIM:  Hamza (takım kaptanı), Şükrü, Hasan, Emre, Burcu, Mustafa, Tunahan, Safanur

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

Kaptanlar düellosunda istenen yemek çiğ börek oldu. Fakat bu hafta düelloda farklı bir yol izlendi. Bunun için kaptanlara 10 dakika süre verildi. Bu süre içinde ilk olarak hamur ve iç malzeme hazırlandı. Sonra şefler, ilk çiğ börek için 15 dakika süre verdi. Süre sonunda yarışmacılar, hazırladıkları çiğ börekleri şeflere sundu. Bu şekilde beş tane çiğ börek hazırlanacak ve tek tek tadım yapılacak. Üçünde kazanan isim, düelloyu kazanmış olacak. İlk turda kazanan Dilara oldu. İkinci turun galibi ise yine Dilara oldu. Üçüncü turda Dilara oldu. Böylece Dilara, kaptanlar düellosunu kazanmış oldu.

KAPTANLAR DÜELLOSU AVANTAJI

MasterChef 2021'de bu hafta kaptanlar düellosu avantajı, önceki haftalardan farklı olacağı açıklandı. Bundan önceki haftalarda kaptanlar düellosunu kazanan takıma üç seçenek sunuluyordu. Bu hafta ise şefler, verilecek avantajın çok önemli olacağını açıkladı. Bununla birlikte kaptanlar düellosunu kazanan kaptan ve takımın yarışmacıları, Exxen Spor üyeliği kazanacak.