Yayınlanma Tarihi: 26.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 26.10.2021

MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? MasterChef 2021’de avantajı hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye’de haftaya avantajlı başlayacak takım belli oldu. Kaptanlık oyunu ve takımların oluşturulması sonrasında kaptanlar düellosu ekrana geldi. Şefler, oyun öncesinde kaptanlar düellosu avantajını açıkladı. Çok önemli avantajı kazanmak için kaptanlar arasında hız mücadelesi yaşandı. Peki, MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? 25 Ekim MasterChef 2021’de kaptanlar düellosu avantajı neydi?Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de heyecan ve mücadele dolu yeni hafta başladı. Onuncu haftasına giren MasterChef 2021’de on üç yarışmacı arasında kaptanlık oyununu kazanan Ateş oldu. Ve rakip olarak Pelin’i seçti. İki kaptan, önce takımları oluşturdu. Sonrasında kritik kaptanlar düellosunda karşı karşıya geldi. Kazanan kaptan ise ilk takım oyununda takımına çok önemi bir avantaj kazandırdı. İşte 25 Ekim MasterChef 2021 kaptanlar düellosu detayları ve kaptanlar düellosu avantajı…

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de bu hafta kaptanlar düellosu konusu hamsi ayıklama oldu. Şefler, “El hızınıza bakacağız” dedikleri kaptanlara yaklaşık 2,5 kilo hamsi verdi. Ayıklamada sıfır kılçık olması, düzgün ve parçalanmamış olması istenilen kriterler oldu. Kaptanlar düellosunda verilen süre ise 10 dakika idi. Süre bitiminde şefler, kriterlere uyan balıkları seçerek tarttılar ve kazanan ismi açıkladılar. Ateş’in ayıkladığı balık 278 gram çıktı. Pelin’in ise ayıkladığı balık 246 gram çıktı. Bu durumda Mavi takım, avantajı kazanan takım oldu.

KAPTANLAR DÜELLOSUNDA VERİLEN AVANTAJ

Kazanan takım kaptanı, yapılacak Avrupa bistro temalı ilk dokunulmazlık oyununda menüyü belirleyecek. Beş çeşit yemek için üç opsiyon verilecek. Soğuk başlangıç, çorba, ara sıcak, ana yemek ve tatlı için verilecek üç opsiyon içinde seçimleri yapacak. Kazanan takımın belirleyeceği menüyü, kaybeden takım oyunda öğrenecek. Kazanan takım yarışmacıları ise bir gün öncesinden bilecekleri yemekler için hazırlanma şansları olacak.

MASTERCHEF’TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te bu akşam kaptanlık oyunu heyecanı yaşandı. Onuncu haftasında kaptanlık oyunu yemeği çiği köfte oldu. 45 dakika süre verilen oyunda yarışmacılar, farklı yörelere ait çiğ köfte yaptılar. Süre sonunda şefler tadım yaparak başarılı isimleri öne çağırdı. Burcu, Ateş ve Azize finale kalan isimler oldu.

MASTERCHEF’TE MAVİ TAKIM VE KIRMIZI TAKIM KAPTANI KİMLER OLDU?

MasterChef’te gecenin en iyi çiğ köftesini yapan Ateş, Mavi takım kaptanı oldu. Ateş, MasterChef 2021’in onuncu haftasında karşılaşacağı Kırmızı takım kaptanı olarak Pelin’i seçti.

TAKIMLAR NASIL OLUŞTU?

MasterChef’te bu hafta Mavi takım kaptanı Ateş, Kırmızı takım kaptanı Pelin arasında yarışmacı seçimi ile takım kadroları şu şekilde oluştu;

MAVİ TAKIM: Ateş (Kaptan), Hasan, Araz, Tahsin, Burcu, Mert, Safanur

KIRMIZI TAKIM: Pelin (Kaptan), Eren, Sergen, Azize, Emre, Dilara