MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? 20 Eylül MasterChef 2021’de düelloyu hangi kaptan kazandı?

MasterChef Türkiye’de bu akşam son olarak kaptanlar düellosu heyecanı yaşandı. Haftanın ilk oyunu olan kaptanlık oyununu kazanan Azize oldu. Seçtiği Kırmızı takım kaptanı Hamza ile haftanın takımları oluşturuldu. Son olarak ise Azize ile Hamza, kaptanlar düellosunda karşı karşıya geldi. Peki, MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 21.09.2021 00:21
Değiştirme Tarihi: 21.09.2021 00:38

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye 2021’de yeni hafta kaptanlık oyunu ile başladı. 20 Eylül Pazartesi günü başlayan MasterChef 2021 beşinci haftasında Mavi takım kaptanı Azize oldu. Kendisine rakip olarak Hamza’yı Kırmızı takım kaptanı olarak seçti. İki takım kaptanı, avantajı kazanmak için düello yaptı. Nefes kesen düelloyu şeflerin yaptığı kritik tadım belirledi. Peki, bu akşam MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı?

KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te bu hafta kaptanlık oyunu iki aşamalı yapıldı. Ana ürün olarak verilen tavuk ile ilk turda Kievski adlı yemek yapıldı. Bu turda başarılı olan sekiz yarışmacı ikinci tura geçti. Azize, Mert, Emre, Sergen, Ateş, Milhan, Eren ve Mustafa, ikinci turda tavuk şiş yaparak yarıştı. Tur sonunda şefler, tadım yaparak gecenin en iyi tabağını yapan ismi belirledi. Azize, mavi takım kaptanı olmayı başardı.

İŞTE BU HAFTANIN KADROLARI

MasterChef 2021’de bu haftanın Mavi takım kaptanı Azize oldu. Onun bir hafta mücadele edeceği Kırmızı takım kaptanı olarak tercihi Hamza oldu. Sonrasında iki kaptanın yarışmacı seçimi ile takımlar belirlendi.

MAVİ TAKIM: Azize (K), Eren, Sergen, Burcu, Mert, Mustafa

KIRMIZI TAKIM: Hamza (K), Araz, Emre, Milhan, Dilara, Şükrü

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de bu akşam kaptanlar düellosunda yarışmacılardan lokma tatlısı yapılması istendi. Somer şef, değerlendirmenin yapılacağı yemek için kritikleri açıkladı. Buna göre, lokmalar çeri domates büyüklüğünde olacak dendi. Puanlama, lezzete beş puan, istenilen şekilde hazırlanmış lokmalar için birer puan şeklinde oldu. Yarım saat içinde en lezzetli ve en çok lokmayı yapan kaptan, düelloyu kazanacaktı. Süre sonunda şefler, değerlendirmelerini yaptı. Gecenin son oyununda kaptanlar düellosunu kazanan isim Hamza oldu.