MasterChef’te ilk eleme adayı kim oldu? 8 Eylül MasterChef 2021’de bireysel dokunulmazlığı kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de bireysel dokunulmazlığı kazanan isim belli oldu. Sevilen yarışmada üçüncü haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu. 8 Eylül Çarşamba MasterChef yeni bölümde bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa giren Kırmızı takımda kazanan isim, haftanın ilk eleme adayını belirledi. Peki, MasterChef’te eleme adayı kim oldu? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı?

Yayınlanma Tarihi: 08.09.2021 23:26
Değiştirme Tarihi: 08.09.2021 23:26
MasterChef’te ilk eleme adayı kim oldu? 8 Eylül MasterChef 2021’de bireysel dokunulmazlığı kim kazandı?

Her bölümü ile izleyicisine farklı heyecanlar yaşatan MasterChef Türkiye’de haftanın ilk eleme adayı belli oldu. MasterChef 2021’de 8 Eylül Çarşamba günü ekrana gelen 61. bölümde dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Danilo şefin imza tabağını verilen sürede en yakın şekilde yapan yarışmacı, dokunulmazlığı kazandı ve bir arkadaşını eleme potasına gönderdi. İşte MasterChef Türkiye’de bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan ve 1. eleme adayı…

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye 2021’de bu akşam bireysel dokunulmazlık oyununu Kırmızı takım oynadı. Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımın sekiz yarışmacısı, Danilo Zanna şefin imza tabağı olan A Tutto Salmone yemeği için kolları sıvadı ve en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Yarışmacılara, bu yemek için 45 dakika süre verildi. Süre sonunda şefler, tadım yaparak kazanan ismi belirledi. Bu akşam, bireysel dokunulmazlığı kazanan isim Hamza oldu.

HAFTANIN İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef 2021’de bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında gözler kazanan ismin açıklayacağı yarışmacı kim olacak merakla bekliyor idi. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Hamza, eleme adayı olarak Azize’yi gösterdi.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLĞI KAZANAN TAKIM

MasterChef Türkiye’de birbirinden lezzetli sokak yemekleri, dokunulmazlık oyununda takımlardan istendi. Menüde yer alan yemekler; balık ekmek, ıslak hamburger, goralı, nohut dürüm, kumpir, bici bici ve halka tatlısı idi. Bu yemeklerin yapılması için verilen süre ise 70 dakika idi. Oyun öncesinde şefler, kaptanlar düellosunu kazanan Mavi takıma kullanmak istediği avantajı sordu. Mavi takım, Kırmızı takımdan bir kişinin eksiltmesini istedi. Kırmızı takımdan Mert, istenilen yemeklerde bilgisi olmadığını söyleyerek çıkmak istedi.

Mavi takım ile Kırmızı takım, dokunulmazlık oyununda tüm becerilerini sergiledi. Ve verilen sürede 7 çeşit yemeği yapmak için mutfağa girdi. Yemeklerin yarışmacılara dağıtılması sonrasında mücadele başladı. Süre sonunda şefler, yemeklerin tadımını yaptı ve kazanan takımı açıkladı. Buna göre yedi yemekten dördünde başarılı olan Mavi takım, ilk dokunulmazlık oyununu kazandı.

Nohut Dürüm: Kırmızı takım

Balık Ekmek: Mavi takım

Goralı: Mavi takım

Islak Hamburger: Kırmızı takım

Kumpir: Kırmızı takım

Halka Tatlısı: Mavi takım

Bici Bici: Kırmızı takım