MasterChef’te ilk dokunulmazlığı kim kazandı? 31 Ağustos MasterChef 2021’de 1. dokunulmazlık oyununu kazanan

MasterChef’te dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu. Sevilen yarışmada haftanın ilk dokunulmazlık oyununda konsept mezelerdi. Şefler, takımlardan beş sıcak, beş soğuk meze yapmalarını istedi. Oyun öncesinde Mavi takımın düellodan kazandığı avantaj belirlendi. Peki, bu akşam MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte MasterChef 53. Bölümde yaşananlar…

Yayınlanma Tarihi: 31.08.2021 22:27
Değiştirme Tarihi: 31.08.2021 22:27
MasterChef’te ilk dokunulmazlığı kim kazandı? 31 Ağustos MasterChef 2021’de 1. dokunulmazlık oyununu kazanan

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de ikinci haftanın ilk dokunulmazlık oyunu bu akşam ekrana geldi. Mavi takım kaptanı Tahsin, düelloyu kazanarak takımına bir avantaj kazandırmıştı. Bu akşam, şeflerin sunduğu üç seçenekten birini seçen Mavi takım oyuna avantajlı başladı. Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna tarafından değerlendirilen yemekler sonrasında kazanan takım açıklandı. 31 Ağustos MasterChef 2021’de 1. Dokunulmazlık oyunu detayları haberimizde.

1. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de bu akşam oynanan dokunulmazlık oyununda konsept mezelerdi. Şeflerin yapılmasını istediği mezeler; mercimek köfte, vişneli yaprak sarma, fava, levrek marin, çerkez tavuk, balık köftesi, ciğer tava, paçanga böreği, tereyağlı karides, çıtır kabak idi.

Bu mezelerin hazırlanması için verilen süre 1 saat oldu. Oyun öncesinde şefler, mavi takıma kazandıkları avantaj için üç seçenek sundu. Mavi takımın seçimi ise beş dakika ek süre oldu.

Verilen sürenin bitiminde şefler, hazırlanan on mezeyi tek tek tadımını yaptı. Tadım sonrasında şefler, yemeklerde hangi takımların kazandığını açıkladı. On mezeden vişneli yaprak sarma değerlendirme dışında kaldı. Şefler, her iki takıma da puan vermedi. Kalan dokuz mezeden altısını Mavi takım kazandı. Böylece, MasterChef’te dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu.

Vişneli yaprak sarma: kazanan yok
Mercimek köftesi: Mavi takım
Çerkez tavuğu: Kırmızı takım
Fava: Mavi takım
Levrek marin: Mavi takım
Tereyağlı karides: Kırmızı takım
Balık köftesi: Mavi takım
Paçanga böreği: Mavi takım
Çıtır kabak: Mavi takım
Ciğer tava: Kırmızı takım