MasterChef’te ilk dokunulmazlığı hangi takım kazandı? 14 Eylül MasterChef 2021 eleme adayları kimler oldu?

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de bu akşam 4. haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. 14 Eylül Salı MasterChef yeni bölümde dokunulmazlık oyununda pilav çeşitleri yapıldı. Düelloyu kazanan Mavi takım kaptanı Dilara, düello şeklinde olacak oyunda eşleşmeleri belirledi. Nefes kesecek düelloların sonuçları merak ediliyordu. Kaybeden takımın oynayacağı ve yapacağı konsey sonrasında haftanın 1. ve 2. eleme adayı belli oldu. Peki, bu akşam MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım aldı? MasterChef 2021 eleme adayları kimler oldu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 15.09.2021 00:31
Değiştirme Tarihi: 15.09.2021 00:31

Her bölümü farklı bir heyecan yaşatan MasterChef Türkiye 2021’de 4. haftanın takımları, ilk kez takım oyununda karşı karşıya geldi. Kaptanlar düellosunu kazanan Dilara, MasterChef 2021 yeni bölümde dokunulmazlık oyunundaki düellonun kimler arasında geçeceğine karar verdi. 14 Eylül Salı akşamı ekrana gelen MasterChef 67. bölümde dokunulmazlık oyunu konsepti pilavlar oldu. Dokunulmazlık oyununda eşleşmeler, düellolar nefes kesecek mücadeleye sahne oldu. Zevkli ve heyecanlı rekabet sonunda dokunulmazlığı kaybeden takım, bireysel dokunulmazlık için mutfağa girdi. Finalde yapılacak konsey ile iki eleme adayı belirlenmiş oldu. MasterChef dokunulmazlık oyunu ve eleme adayları detayları haberimizde.

MASTERCHEF’TE İLK DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de bu akşam Mavi takım ile Kırmızı takım, 1. dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Oyun öncesinde şefler, dokunulmazlık oyununda yedi çeşit pilav yapılacağını açıkladı. Bununla birlikte takımlardan birer kişinin oyun dışında bırakılacağını ekledi. Son olarak kaptanlar düellosunu kazanan Dilara'nın hangi pilavı kendi takımından kimin yapacağını ve onun karşısında düelloda kimin olacağını belirleyeceğini belirtti. İki takım, ilk olarak oyunda dışarıda kalacaklar için toplandı. Mavi takım Azize'yi, Kırmızı takım Safanur'u dışarıda bıraktı. Mavi takım kaptanı Dilara'nın yaptığı düello eşleşmeleri ise şöyle;

Arpa şehriyeli pilav: Eren - Emre
Domatesli pilav: Tahsin - Burcu
Patlıcanlı pilav: Ateş - Safanur
Meyhane pilavı: Sergen - Şükrü
Mantarlı kaşarlı pilav: Dilara - Hamza
İçli pilav: Mert - Mustafa
Özbek pilavı: Milhan - Hasan

İlk olarak arpa şehriyeli pilav ve domatesli pilav düellosu yapılacak. Bunun için verilen süre 30 dakika. Süre sonunda şefler, bu iki pilavın tadımını yaparak kazanan takımı açıkladı. Buna göre arpa şehriyeli pilav ve domatesli pilavda kazanan takım Mavi takım oldu.

Sonraki düellolar Sergen - Şükrü ve Ateş - Safanur oldu. İki taraftan da ilginç iddialar ortaya atıldı. Şükrü ile Sergen, kazanmaları halinde Mesut Özil imzalı forma için anlaştı. Safanur, Ateş kazanırsa saç rengini pembe yapacağını söyledi. Safanur kazanması halinde ise Ateş saçlarını griye boyayacak. Verilen 30 dakikalık süre sonunda şefler, hazırlanan pilavların tadımını yaptı. Meyhane pilavında kazanan Sergen olunca Mavi takım 3-0 öne geçti. Patlıcanlı pilavda kazanan Safanur oldu ve Kırmızı takım ilk sayısını aldı.

Mantarlı kaşarlı pilavda Dilara ve Hamza, ciğerli iç pilavda ise Mert ve Mustafa karşılaştı. Bu tur için yarışmacılara 35 dakika süre verildi. Süre sonunda tadım yapan şefler, iç pilavda kazananın Mavi takım olduğunu açıkladı. Böylece skoru 4-1 yapan Mavi takım, haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kazandı.

Kaptanların karşı karşıya geldiği mantarlı kaşarlı pilavı değerlendiren şefler, kazananın Kırmızı takım yani Hamza kazandı. Böylece skor 4-2 oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

 

MASTERCHEF’TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef 2021’de çok çekişmeli geçecek dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım, önlüklerini giyip bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Sekiz yarışmacı, eleme potasına girmemek için şeflerin istediği yemeği en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Bu oyunda yarışmacılardan istenen yemek Danilo şefin imza tabağı Maritozzo Salato oldu. Bu yemeği yapmaları için verilen süre ise 50 dakika oldu. Süre sonunda şefler, üç ismin yaptığı yemeği başarılı buldu. Finalde Tunahan, Safanur ve Hasan arasında kazanan ismi açıkladı. Gecenin en iyi tabağını hazırlayan Hasan, bireysel dokunulmazlığı kazanan isim oldu.

MASTERCHEF 2021 ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef’te dokunulmazlığı kaybeden takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Hasan'ın eleme potasına gönderdiği isim Burcu oldu. Haftanın ilk eleme adayı Burcu olurken ikinci eleme adayı için konsey toplandı ve oylama yapıldı. Oylama sonucunda adı en çok yazılan Mustafa, haftanın ikinci eleme adayı oldu.

TAKIM KADROLARI NASIL OLUŞTU?

Mavi takım kaptanı ile Kırmızı takım kaptanı, sırayla seçecekleri yarışmacılar ile takım kadrolarını oluşturdu. Kaptanlar, takımlarında en iyi şekilde mücadele edecek, dokunulmazlığı kaybetmeden haftayı geçirmelerini sağlayacağı isimleri takımlarına almaya çalıştı. Sonuçta MasterChef'te haftanın takım kadroları şöyle oluştu;

MAVİ TAKIM: Dilara (takım kaptanı), Eren, Sergen, Tahsin, Milhan, Ateş, Mert, Azize

KIRMIZI TAKIM:  Hamza (takım kaptanı), Şükrü, Hasan, Emre, Burcu, Mustafa, Tunahan, Safanur