MasterChef’te final turunu kim geçti? 1 Ağustos MasterChef 2021’de ana kadroya giren ilk isim belli oldu!

MasterChef Türkiye’de ana kadroya giren ilk isim belli oldu. TV8 ekranlarından heyecanla izlenen MasterChef 2021’de bu akşam final turu başladı. Üç gruba ayrılan yarışmacılar, her gün ana kadroya girebilmek için mücadele edecek. 1 Ağustos Pazar MasterChef 26. bölümde iki tur sonunda kazanan isim belli oldu. Peki, MasterChef’te bu akşam kim kazandı, ana kadroya giren yarışmacı kim oldu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 02.08.2021 00:18
Değiştirme Tarihi: 02.08.2021 00:40

Her sezonu büyük ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye’de 2021 sezonu ana kadroya giren yarışmacılar belirlenmeye başlandı. Eleme turları sonrasında final turuna kalan yarışmacılar, ismi yazılı önlüğü kazanmak için mücadele etmeye başladı. 1 Ağustos Pazar MasterChef 2021 yeni bölümde iki tur sonunda en iyi yemeği hazırlayan yarışmacı, ana kadroya giren ilk isim oldu. Peki, MasterChef Türkiye’de ana kadroya giren ilk isim kim oldu? MasterChef 2021’de kim kazandı?

MASTERCHEF’TE BU AKŞAM KİM KAZANDI?

MasterChef 2021’de bu akşam 14 yarışmacı ile başladı. Sonrasında bu sezon şeflere tanınan hak üzerine Danilo şef, önceki turdan Sergen’i final turuna geçirme hakkını kullandı. Fakat final turuna kalan Ayşenur Kurtar, ailevi sebeplerden dolayı yarışmadan çekilmeye karar verdi. Kalan 14 yarışmacı, ilk turda testi kebabı yaparak mücadele etti. Bu turda başarılı olan isimler; Ateş, Milhan, Tunahan, Berk, Sergen ve Fatma oldu.

Sonraki turda ise yarışmacılara ana ürün olarak kiraz verildi. Verilen süre sonunda en iyi yaratıcı yemeği yapan isim ise Fatma Polat oldu. Böylece, MasterChef 2021 ana kadroya giren ilk yarışmacı Fatma Polat oldu.

MASTERCHEF 2021 FİNAL TURU FORMATI NASIL OLACAK?

MasterChef 2021’de final turu ilk bölümde Somer Sivrioğlu şef, yeni sezon formatını açıkladı. Somer Şef, geçen sezon iki gruba ayrılan yarışmacıların, bu sezon üç gruba ayrıldığını söyledi. Her hafta, bu gruplardaki yarışmacılar, her gün iki tur sonunda ana kadroya kalmak için mücadele edecek. İlk turda klasik bir yemek, ikinci turda ise yaratıcı bir yemek yapılacak. İlk turda başarılı en az altı yarışmacı, sonraki turda yaratıcı yemek yaparak mücadele edecek. Günün sonunda en iyi yaratıcı yemeği yapan yarışmacı, ana kadroya girmeyi başaracak. Böylece, üzerinde ismi yazılı önlüğü giymeye hak kazanacak. Sonraki günlerde rakiplerini yukarıdan izleme şansına erişecek.