MasterChef’te eleme adayları kimler oldu? 31 Ağustos MasterChef 2021’de dokunulmazlığı kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de ikinci haftanın ilk iki eleme adayı bu akşam belli oldu. MasterChef’in 31 Ağustos Salı günü ekrana gelen 53. bölümü 1. dokunulmazlık oyunu ile başladı. Bu oyunu kazanan Mavi takım olurken kaybeden Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Dokunulmazlığı kazanan ismin söylediği ve konseyde ismi en çok yazılan yarışmacılar, haftanın ilk eleme adayları oldu. Peki, MasterChef’te eleme adayları kimler?

Yayınlanma Tarihi: 01.09.2021 00:23
Değiştirme Tarihi: 01.09.2021 00:23
MasterChef’te eleme adayları kimler oldu? 31 Ağustos MasterChef 2021’de dokunulmazlığı kim kazandı?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de yeni hafta, yeni kurulan takımların mücadelesi ile devam ediyor. Tahsin’in kurduğu Mavi takım, Emre’nin kaptanı olduğu Kırmızı takımla dokunulmazlık mücadelesi verdi. 31 Ağustos Salı MasterChef yeni bölümde mezeler konseptli dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu. Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım ise bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Sonrasında konseyde oylama yapmak zorunda kaldı. Böylece iki eleme adayı belirlendi. İşte MasterChef Türkiye 2021’in eleme adayları…

BİREYSEL DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, mutfağa bu sefer bireysel dokunulmazlık oyunu için girdi. Bu oyunda kazananı belirleyecek yemek, Somer Sivrioğlu’nun imza tabağı Pithivier oldu. Bu tabağa en yakın şekilde yapmaları için verilen süre ise 45 dakika idi. Süre sonunda şefler, tadım yaptıkları yemeklerden Sergen, Burcu, Emre ve Hamza’yı başarılı buldu. Bu dört yarışmacı arasında ise en yakın tabağı çıkaran Sergen, bireysel dokunulmazlığı kazandı.

MASTERCHEF’TE İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de nefes kesen bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında kazanan Sergen oldu. Dokunulmazlığı kazanan Sergen, kafasında iki eleme adayı olduğunu ve Fatma ile Emre arasında tercih yapacağını söyledi. Sergen’in eleme potasına göndermeyi seçtiği Emre, MasterChef’te 1. eleme adayı oldu.

İKİNCİ ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef’te dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, konseyde oylama yapmak zorunda kaldı. Bu oylamada bireysel dokunulmazlık kazanan Sergen ile 1. Eleme adayı olan Emre’nin isimleri yazılmadı. Altı yarışmacı için yapılan oylamada Fatma ile Safanur’un isimleri beşer kez yazıldı. Bu iki isim arasında eleme adayı olan ismi Sergen’in kullandığı oylar belirledi. Sergen, Fatma ve Burcu’nun isimleri yazdı. Bu durumda adı en çok yazılan Fatma, MasterChef’te haftanın ikinci eleme adayı oldu.

1. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de bu akşam oynanan dokunulmazlık oyununda konsept mezelerdi. Şeflerin yapılmasını istediği mezeler; mercimek köfte, vişneli yaprak sarma, fava, levrek marin, çerkez tavuk, balık köftesi, ciğer tava, paçanga böreği, tereyağlı karides, çıtır kabak idi.

Bu mezelerin hazırlanması için verilen süre 1 saat oldu. Oyun öncesinde şefler, mavi takıma kazandıkları avantaj için üç seçenek sundu. Mavi takımın seçimi ise beş dakika ek süre oldu.

Verilen sürenin bitiminde şefler, hazırlanan on mezeyi tek tek tadımını yaptı. Tadım sonrasında şefler, yemeklerde hangi takımların kazandığını açıkladı. On mezeden vişneli yaprak sarma değerlendirme dışında kaldı. Şefler, her iki takıma da puan vermedi. Kalan dokuz mezeden altısını Mavi takım kazandı. Böylece, MasterChef’te dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu.