MasterChef’te eleme adayları kimler oldu? 10 Eylül MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de haftanın son dokunulmazlık oyunu ile birlikte eleme adayları belli oldu. 10 Eylül Cuma akşamı ekrana gelen MasterChef 63. bölümde 3. dokunulmazlık oyunu Ayvalık’ta yapıldı. Mavi takım ile Kırmızı takım, dokunulmazlığı kazanmak için kıyasıya mücadele etti. Kaybeden takımdan çıkan iki eleme adayı ile haftanın eleme adayları belirlendi. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı, eleme adayları kimler oldu?

Yayınlanma Tarihi: 11.09.2021 00:50
Değiştirme Tarihi: 11.09.2021 01:02

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye 2021’de heyecan devam ediyor. Üçüncü haftanın Mavi takımı ile Kırmızı takımı arasındaki son dokunulmazlık oyunu Ayvalık’ta yapıldı. Hülya Avşar’ın da konuk olarak katıldığı dokunulmazlık oyunu, renkli sahnelere ve nefes kesen mücadeleye sahne oldu. Hafta başında saçımı ve sakalımı keserim diyen Sergen’in iddiası nasıl sonuçlanacak merak ediliyordu. 10 Eylül Cuma akşamı dokunulmazlığı kaybeden takım, iki eleme adayı belirlendi. Böylece MasterChef eleme adayları belli oldu. İşte MasterChef 63. bölüm dokunulmazlık oyunu detayları, haftanın eleme adayları…

MASTERCHEF’TE ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’de bu hafta oynanan üç dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazandı. Birinci eleme adayı Azize, ikinci eleme adayı Safanur, üçüncü eleme adayı Mert, dördüncü eleme adayı Hamza, beşinci eleme adayı Dilara, altıncı eleme adayı İbrahim oldu.

MASTERCHEF’TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef 2021’de bireysel dokunulmazlık oyunu için Mavi takımdan Burcu, Dilara, İbrahim ve Emre mutfağa girdi. Yarışmacılara, Kapıdağı mor soğanı ana ürün verildi. Bu ürünün başrolde olacağı yaratıcı bir yemek için verilen süre 40 dakika idi. Süre sonunda şefler, Dilara’nın yemeğini süre sonunda tadım yaptığı için değerlendirmeye almadı. En iyi tabağı çıkaran Emre, Bireysel dokunulmazlığı kazandı.

3. DOKUNULMAZLIK OYUNU

MasterChef Türkiye, dış çekimde Ayvalık’a konuk oldu ve burada yöresel yemekler ile misafirlerini ağırladı. Beş çeşit yemeğin yapıldığı oyunda sekiz misafir, takımları oyladı. Bir saat süre içinde hazırlanan yemeklerin oylamasında kazanan 21-19 skorla Mavi takım oldu. Oyların yemeklere göre dağılımı ise şöyle;

Kabak çiçeği dolması: 6-2 Kırmızı takım

Fırında mezgit: 6-2 Kırmızı takım

Sübye beğendi: 7-1 Mavi takım

Boşnak mantısı: 5-3 Mavi takım

Lor tatlısı: 5-3 Mavi takım