MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 8 Eylül MasterChef 2021’de ilk dokunulmazlık oyununu kazanan takım

MasterChef’te dokunulmazlık oyununu kazanan takım belli oldu. TV8 ekranlarında ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye’de bu akşam haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Mavi takımın kaptanlar düellosundan kazandığı avantajla başladığı oyunda konsept sokak yemekleri idi. 8 Eylül Çarşamba günü MasterChef 61. bölümde haftanın ilk dokunulmazlık oyunu büyük mücadeleye sahne oldu. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? İşte dokunulmazlık oyununda yaşananlar…

Yayınlanma Tarihi: 08.09.2021 22:28
Değiştirme Tarihi: 09.09.2021 12:37

Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye 2021’de bu akşam dokunulmazlık oyunu mücadelesi yaşandı. MasterChef 2021 üçüncü haftasında kurulan mavi takım ile kırmızı takım, dokunulmazlık için karşı karşıya geldi. 8 Eylül Çarşamba günü oynanan dokunulmazlık oyununda sokak yemekleri yapıldı. Mavi takım, düellodan kazandığı avantajı Kırmızı takımdan bir isimi eksilterek kullandı. Günün sonunda önemli mücadeleyi kazanan takım belli oldu. MasterChef 61. Bölümde oynanan dokunulmazlık oyunu detayları haberimizde.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLĞI KAZANAN TAKIM

MasterChef Türkiye’de birbirinden lezzetli sokak yemekleri, dokunulmazlık oyununda takımlardan istendi. Menüde yer alan yemekler; balık ekmek, ıslak hamburger, goralı, nohut dürüm, kumpir, bici bici ve halka tatlısı idi. Bu yemeklerin yapılması için verilen süre ise 70 dakika idi. Oyun öncesinde şefler, kaptanlar düellosunu kazanan Mavi takıma kullanmak istediği avantajı sordu. Mavi takım, Kırmızı takımdan bir kişinin eksiltmesini istedi. Kırmızı takımdan Mert, istenilen yemeklerde bilgisi olmadığını söyleyerek çıkmak istedi.

Mavi takım ile Kırmızı takım, dokunulmazlık oyununda tüm becerilerini sergiledi. Ve verilen sürede 7 çeşit yemeği yapmak için mutfağa girdi. Yemeklerin yarışmacılara dağıtılması sonrasında mücadele başladı. Süre sonunda şefler, yemeklerin tadımını yaptı ve kazanan takımı açıkladı. Buna göre yedi yemekten dördünde başarılı olan Mavi takım, ilk dokunulmazlık oyununu kazandı.

HANGİ YEMEKTE HANGİ TAKIM BAŞARILI OLDU?

MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyununda sokak yemekleri olarak yedi çeşit yemek yapılması istendi. Takımların, 70 dakika süre sonunda hazırladıkları yemeklerde hangi takımın daha başarılı olduğunu şefler açıkladı. Buna göre yemeklere göre kazanan takım şöyle;

Nohut Dürüm: Kırmızı takım

Balık Ekmek: Mavi takım

Goralı: Mavi takım

Islak Hamburger: Kırmızı takım

Kumpir: Kırmızı takım

Halka Tatlısı: Mavi takım

Bici Bici: Mavi takım