MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 3 Eylül MasterChef 2021 eleme adayları kimler oldu?

MasterChef’te kritik 3. dokunulmazlık oyunu bu akşam ekrana geldi. Son dokunulmazlık oyununda Mavi takım ile Kırmızı takım, AFAD’a konuk oldu. Bu hafta oynanan iki dokunulmazlık oyununda iki takım da birer kez kazanmıştı. Bu akşam, 3 Eylül Cuma MasterChef 56. bölümde dış çekimde AFAD’a konuk olan takımlar, özel misafirleri için en lezzetli yemekleri yapmaya çalıştı. Gecenin sonunda dokunulmazlığı kazanan takım ve haftanın eleme adayları belli oldu. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? MasterChef haftanın eleme adayları kimler oldu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2021 00:35
Değiştirme Tarihi: 04.09.2021 00:49

TV8’in çok sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye 2021’de dördüncü sezon tüm heyecanıyla devam ediyor. Her hafta yeniden kurulan takımlar arasında verilen dokunulmazlık mücadeleleri çok çekişmeli geçiyor. Bu haftanın son dokunulmazlık oyununda Mavi takım ile Kırmızı takım, AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı)’a konuk oldu. 3 Eylül Cuma akşamı MasterChef 2021 yeni bölümde deprem ve sel simülasyonu yaşayan yarışmacılar, sonrasında özel misafirler için yemek yaptı. Rekabetin, heyecanın ve lezzetin doruk noktasına çıkacağı dokunulmazlık oyununda kazanan takımı, misafirlerin vereceği oylar belirledi. MasterChef izleyicileri, yeni bölüm öncesinde dokunulmazlığı kim kazanacak, eleme adayları kimler olacak merak ediliyordu. MasterChef 56. bölüm detayları, tüm gelişmeler haberimizde.

MASTERCHEF’TE 3. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef 2021’de mavi takım ile kırmızı takım, dış çekimde AFAD’a konuk oldu ve 3. dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. İki takımın birer kez dokunulmazlık oyununu kazandığı haftada kazanan takımı belirleyecek oyunda öğle yemeği menüsü vardı. Menüde; ayran aşı çorbası, zeytinyağlı dolmalar, ılık Ege otları kavurması, dana nuar rosto ve fıstıklı tel kadayıf vardı. Bu yemekleri yapması için verilen süre ise bir saat idi.

Süre sonunda hazırlanan yemekler, misafirlere ikram edildi. Her iki takımın yaptığı yemekleri tek tek deneyen konuklar, daha sonra oy kullandılar. Stüdyoda şefler, oyların tek tek sayımını yaparak hangi yemekte hangi takım başarılı oldu, kim kazandı açıkladı. Sekiz konuk tarafından beş yemek için verilen oylarda başa baş bir skor vardı. Oy sayımı sonrasında Mavi takım, 21-19 skorla dokunulmazlığı kazanan takım oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF’TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Son dokunulmazlık oyununda kaybeden Krımızı takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Eleme adayı olan Emre ile Fatma, bireysel dokunulmazlık oyununda yer almadı. Kalan altı yarışmacı, eleme potasından kurtulmak için şeflerin istediği yemeği en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Oyunda ana ürün olarak elma verildi. Yaratıcı bir yemek yapmaları için verilen süre 40 dakika idi. Kıyasıya mücadele sonunda şefler, tadım yaptıkları yemeklerden en iyi yapan 3 yarışmayı açıkldı. Bu isimler; İbrahim, Mert, Burcu oldu. Bu yarışmacılar arasında bireysel dokunulmazlık kazanan İbrahim, eleme potasına giren beşinci yarışmacıyı söyledi.

MASTERCHEF’TE HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’de ikinci hafta kurulan mavi takım ile kırmızı takım arasında dokunulmazlık mücadelesi devam ediyor. İlk dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu. Kaybeden Kırmızı takımda ilk eleme adayı Emre, ikinci eleme adayı ise Fatma oldu. İkinci dokunulmazlık oyununu kazanan ise Kırmızı takım oldu. Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda Hasan ve Dilara eleme adayları oldu. Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan İbrahim oldu. İbrahim, arkadaşlarına isminin yazılmasını isteyen var mı? diye sordu. Safanur, beni söyleyebilirsin dedi. Böylece, İbrahim Safanur'u söyledi. Ve Safanur 5. eleme adayı oldu.

Son olarak Kırmızı takım için konsey toplandı. Konseyde eleme adayı olan Emre, Fatma, Safanur ve bireysel dokunulmazlık kazanan İbrahim oylama dışında kaldı. Mert, Burcu, Sergen ve Hamza'nın isimleri yazıldı. Oylama sonunda adı en çok yazılan Hamza, haftanın 6. eleme adayı oldu.