MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 17 Kasım MasterChef’te 2. dokunulmazlık oyununu kazanan takım

MasterChef’te dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu. Mavi takım ve Kırmızı takım, haftanın ikinci takım oyununda karşılaştı. 17 Kasım Çarşamba akşamı ekrana gelen ikinci dokunulmazlık oyununda Balkan mutfağı yemekleri yapıldı. İki turda üçer yarışmacının yarıştığı oyunda erken bitiren takımın çaldığı korna ile heyecan yükseldi. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte 2. dokunulmazlık oyunu detayları…

Yayınlanma Tarihi: 17.11.2021 22:52
Değiştirme Tarihi: 17.11.2021 23:30

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de bu akşam ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Mavi takım ve Kırmızı takım, bir kez daha karşı karşıya geldi. 17 Kasım Çarşamba MasterChef’in 115. bölümünde dokunulmazlık mücadelesi nefes kesti. İki takım da Balkan mutfağı yemeklerini en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Üçer yarışmacının iki turda karşılaştığı oyunda çalınan korna, oyuna ayrı bir heyecan getirdi. Günün sonunda dokunulmazlık oyununu kazanan, şeflerin tadımı ile belirlendi. Peki, MasterChef’te kim kazandı? Dokunulmazlığı mavi takım mı kırmızı takım mı kazandı? Dokunulmazlık oyununda yaşananlar…

MASTERCHEF’TE 2. DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef’te bu akşam Balkan mutfağı yemeklerinin yapıldığı dokunulmazlık oyunu oynandı. On üçüncü haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu, üçerli yarışmacıların iki turda karşılaşması ile oynandı. İlk turda üç, ikinci turda üç yemeğin yapıldığı oyunda verilen süreden erken bitiren takım, kornayı çalması ile rakip takımın bir dakikalık geri sayımı başladı.

İlk turun sonunda şefler, elbasan tavada kazanan bir takım olmadığını açıkladı. Diğer iki yemekte kazanan ise Mavi takım oldu ve 2-0 öne geçti.

İkinci turda Mavi takım, bir yemekte başarılı olurken Kırmızı takım, iki yemekte kazanan oldu. Genel skoru 3-2 yapan Mavi takım, ikinci dokunulmazlık oyununu kazandı. Günün en iyi yemeği ise Pelin’in yaptığı tavçe gravçe oldu.

1. tur 50 dakika

Hırvatistan'dan Brudet, Arnavutluk'tan elbasan tava, Bulgaristan'dan tikvenik

Mavi takım: Eren, Hasan, Azize

Kırmızı takım: Görkem, Tahsin, Araz

2. tur 45 dakika

Bosna Hersek'ten ascinica, Makedonya'dan tavçe gravçe, Romanya'dan papanaşi

Mavi takım: Pelin, Safanur, Burcu

Kırmızı takım: Mert, Sergen, Dilara