MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? 21 Eylül MasterChef 2021 eleme adayları kimler oldu?

MasterChef Türkiye’de bu akşam beşinci haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Yeni haftaya yeniden kurulan takımlar ile başlayan MasterChef 2021’de beşinci hafta mücadelesi başladı. Takımlar, 21 Eylül Salı MasterChef 73. bölümde Osmanlı Saray Mutfağı yemekleri ile dokunulmazlığı kazanmaya çalıştı. Kırmızı takımın stüdyoda girdiği ve Araz’ın Emre’yi taklit ettiği anlar merakla bekleniyordu. İlk takım oyununu kaybeden takım, bireysel dokunulmazlık oyunu ve konsey ile iki eleme adayı belirledi. Peki, bu akşam MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Eleme adayları kimler oldu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2021 00:19
Değiştirme Tarihi: 22.09.2021 00:19

İzlenme rekorları kıran ve her bölümü farklı bir heyecan yaşatan MasterChef Türkiye 2021’de bu akşam 1. dokunulmazlık oyunu ekrana geldi. 21 Eylül Salı akşamı MasterChef 73. bölümde oynanacak dokunulmazlık oyunu konsepti ise Osmanlı Saray Mutfağı yemekleri idi. İki iddialı takım, dokunulmazlığı kazanmak için tüm hünerlerini sergiledi. Oyun öncesinde Araz’ın yaptığı Emre taklidi ise güne damgasını vurdu. Dokunulmazlığı kaybeden takım, önce bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Sonrasında eleme konseyi toplandı. Böylece bu haftanın 1. ve 2. eleme adayı belli oldu. MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Eleme adayları kimler oldu? Merak ediliyordu. MasterChef 2021 yeni bölümde tüm detaylar, gelişmeler, yaşananlar haberimizde.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de beşinci haftanın ilk dokunulmazlık oyununda yapılacak menü açıklandı. Osmanlı Saray mutfağı yemeklerinden soğanlama, pırasa köfte, mualla, ıspanak borani, ayva kaylesi, leblebi helvası yapılacak. Bu yemekler için verilen süre ise bir saat. Süre sonunda şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını yaptı. Tadım sonrasında yaptıkları değerlendirmeler sonucunu açıkladılar. Ve Kırmızı takım, haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kazandı.

KIRMIZ TAKIM HANGİ AVANTAJI KAZANDI?

MasterChef'te bu hafta kaptanlar düellosunu kazanan Hamza yani kırmızı takım oldu. Şefler, üç seçenek sundu. Bunlar; beş dakika ek süre, karşı takımdan bir kişi eksiltme ve ayrıntılı yemek tarifi idi. Hamza, takımıyla yaptığı görüşme sonrasında reçeteyi almayı seçti.

Haber ile ilgili metin girin!.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef 2021’de bu akşam dokunulmazlığı kaybeden takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için bir kez daha mutfağa girdi. Şefler, sekiz yarışmacıya yapmalarını istediği yemeği ve süreyi söyledi. İstenilen yemek, Somer şefin imza tabağı analı kızlı idi. Şefler, tadım sonrasında Eren, Hasan ve Burcu'yu seçti. Bu isimler arasında ise bireysel dokunulmazlığı kazanan Burcu oldu.

MASTERCHEF 2021 ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de bu akşam son olarak dokunulmazlığı kaybeden takımı konseyi ekrana geldi. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Burcu'nun söylediği Mustafa, ilk eleme adayı oldu. Sonrasında Mavi takımın konseyi toplandı ve oylama başladı. Kalan altı kişi yapılan oylama sonucunda Sergen ve Eren'in isimleri yedişer kez yazıldı. Bu durumda iki isim arasında eleme potasına gidecek ismi belirlemek takım kaptanı Azize'ye kaldı. Azize'nin seçtiği Sergen, bu haftanın ikinci eleme adayı oldu.