MasterChef’te bu hafta kim elendi? 5 Eylül MasterChef 2021’de elenen isim kim oldu?

MasterChef Türkiye’de bu akşam kim elendi sorusunun yanıtı, birçok MasterChef izleyicisi tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. MasterChef Türkiye’de bu hafta oynanan 3 dokunulmazlık oyunundan 2’sini mavi takım kazanırken, 1’ini ise kırmızı takım kazanmıştı. Dokunulmazlık oyunu sonrasında 6 eleme adayı çıktı. 6 eleme adayı bu akşam MasterChef’te elenmemek için en iyi tabakları çıkarmak için mücadele etti. Peki, MasterChef’te bu hafta kim elendi? 5 Eylül MasterChef 2021’de elenen isim kim oldu?

Yayınlanma Tarihi: 06.09.2021 00:15
Değiştirme Tarihi: 06.09.2021 00:34
MasterChef’te bu hafta kim elendi? 5 Eylül MasterChef 2021’de elenen isim kim oldu?

TV8 ekranlarının herkes tarafından ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye 2021’in bu akşam ekranlara gelen yeni bölümünde eleme heyecanı nefes kesti. Fatma, Emre, Hasan, Dilara, Safanur ve Hamza’nın eleme adayı olduğu haftada 6 yarışmacı da elenmemek için mutfakta en iyi tabakları ortaya çıkarmaya çalıştı. 6’lı eleme etabının ardından 3 kişi elenmekten kurtulurken, kalan 3 kişi ise elenmemek için bir kez daha mücadele etti. Peki, MasterChef’te bu hafta kim elendi? 5 Eylül MasterChef 2021’de elenen isim kim oldu?

MASTERCHEF’TE BU HAFTA KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye 2021’in bu akşam ekranlara gelen yeni bölümünde nefes kesen anlar yaşandı. Eleme gecesinde, eleme adayı olan Fatma, Emre, Hasan, Dilara, Safanur ve Hamza mutfakta en iyi tabakları çıkarmak için mücadele etti. 6 kişilik ilk eleme etabında yarışmacılar ana ürünü ceviz olan yemekler yaparak en iyi tabakları çıkarmaya çalıştı ve bu turdan Emre, Dilara ve Safanur çıkaarak elenmekten kurtuldu. Kalan 3 kişiyle birlikte şefler yeni bir eleme etabı düzenledi. Armudiye yapan son 3 kişi en iyi tabakları ortaya koymaya çalıştı. Şeflerin yaptığı tadımın ardından bu 3 kişi arasında en az başarılı tabağı yapan isim yarışmaya veda etti. Böylelikle MasterChef’te bu haftanın elenen ismi Fatma oldu.

MASTERCHEF’TE İLK ELENEN İSİM KİM OLDU?

6 eleme adayının bulunduğu MasterChef'te, Danilo, Somer ve Mehmet Şef ilk turda yarışmacılardan beyaz peynir ana ürününden yaratıcı yemek yapmasını istedi. Bu tur için yarışmacılara tam 40 dakika zaman verildi. Sürenin sonunda şefler yapılan yemeklerin tadına baktı. Safanur en iyi tabağı yaparak turun birincisi olurken, Tunahan ikinci, Burcu ise üçüncü oldu. Görkem, Tahsin ve Hamza ise eleme turuna kaldı.

Eleme turunda ise bu kez üç yarışmacıdan Danilo Zanna şefin imza tabağı olan Ragiz yapılması istendi. Bu zorlu yemek için yeniden tezgah başında geçen yarışmacılar bu kez de 40 dakika süre tanındı. Tadım yapan şefler oy birliği ile final eleme oyununun galibinin Tahsin olduğunu açıkladı. Rakiplerinden daha az başarılı tabak yaparak elenen yarışmacı ise Görkem oldu.