MasterChef’te bu akşam ana kadroya kim girdi? 3 Ağustos MasterChef 2021 ana kadroya giren üçüncü isim kim oldu

MasterChef 2021’de bu akşam ana kadroya giren üçüncü isim belli oldu. Pazar günü başlayan final turunda Fatma Polat ve Milhan Erdem, MasterChef Türkiye ana kadrosuna giren isimler oldu. İlk grupta kalan 12 yarışmacı, 3 Ağustos Salı akşamı ekrana gelecek 28. bölümde ilk etapta en iyi Tiramisu’yu yapmaya çalıştı. Şefler, ilk etapta altı değil beş yarışmacının yaptığı tiramisuyu beğendi. Beş ismin karşılaştığı yaratıcılık oyunu sonrasında MasterChef 2021 üçüncü yarışmacısı belli oldu. Peki, bu akşam MasterChef’te kim kazandı? MasterChef’te kadroya kim girdi? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 04.08.2021 00:17
Değiştirme Tarihi: 04.08.2021 00:41

TV8’in büyük bir ilgiyle takip edilen yarışması MasterChef Türkiye’de final turu heyecanı sürüyor. Ön eleme turlarını geçen yarışmacılar, ana kadroya girmek için final turunda kıyasıya mücadele ediyorlar. Bu akşam, 3 Ağustos Salı günü MasterChef 2021 yeni bölümde Fatma ve Milhan’dan sonra ana kadroya giren üçüncü isim belli olacak. Fragmanda Tunahan sözleri dikkat çekerken ilk etapta en iyi Tiramisu tatlısını en iyi yapan beş yarışmacı, ana kadroya girmek için yaratıcılık oyununda karşılaştı. Gecenin sonunda iki etabın en başarılı tabağını hazırlayan yarışmacı, MasterChef’te ana kadroya giren isim oldu. MasterChef Türkiye 28. bölümde yaşananlar, gelişmeler ve detaylar haberimizde.

MASTERCHEF’TE ANA KADROYA KİM GİRDİ?

Her bölümü farklı bir heyecan yaşatan MasterChef Türkiye’de 2021 sezonu ana kadrosu yavaş yavaş belirmeye başladı. Pazar günü başlayan final turunda Fatma Polat ve Milhan Erdem, ana kadroya girmeyi başardı. Bu akşam, şefler yarışmacılardan tiramisu yapmalarını istedi. Final turu ilk etabında tiramisu için verilen süre ise 50 dakika oldu. Süre sonunda şefler tadım yaptılar ve sonraki tura geçen başarılı isimleri açıkladı. Buna göre bu akşam MasterChef'te Sevgi, Sergen, Nursima, İbrahim, Dilara yaratıcılık oyununa geçmeyi başardı.

Bu akşam MasterChef'te yaratıcılık oyununda ana ürün "mısır" idi. Şefler, bir dakikalık düşünme, üç dakikalık market alışverişi sonrasında yaratıcı yemek yapmak için 40 dakika süre tanıdı. Süre sonunda tadım yapan şefler, yarışmacıların yaptığı yemekleri beğendi. Uzun bir değerlendirme sonrasında yaratıcılık oyununda beşincisi Sevgi oldu. Dördüncü Sergen, üçüncü Nursima oldu. Son ikiye kalan Dilara ile İbrahim arasında şefler, ikiye bir şekilde oy çokluğu ile kazananı belirlediklerini açıkladı. Günün ikincisi İbrahim olurken en başarılı isim Dilara oldu. Böylece Dilara, MasterChef 2021 ana kadrosuna giren üçüncü isim oldu.

İLK GRUPTA YER ALAN YARIŞMACILAR

Sevgi Karataş, Nursima Toğaç, Ayşenur Kurtar, Mete Ozan Kibar, Sergen Özen, Tunahan Ak, İbrahim Cingözler, Fikret Tuğ, Fatma Polat, Dilara Başaran, Umut Can Çetinöz, Berk Vural Urun, Mert Ateş Durukan, Baturalp Aytulun, Milhan Erdem.

FİNAL TURUNA KİMLER KALDI?

 1. Görkem Demiral
 2. Melis Di Gennaro
 3. Hasan Biltekin
 4. Kutay Atatop
 5. Rabia Nur Çamurlu
 6. Atakan Tektaş
 7. Samet Enes Hakyemez
 8. Azize Polat
 9. Emre Büber
 10. Mustafa Ozan
 11. Pelin Zaman
 12. Eren Kaşıkçı
 13. Milhan Erdem (Ana Kadroya Giren 2. İsim)
 14. Sevgi Karataş
 15. Nursima Toğaç
 16. Fikret Tuğ
 17. Dilara Başaran
 18. Tahsin Küçük
 19. Pınar Tanar
 20. Umutcan Çetinöz
 21. Safanur Bol
 22. Nejdet Efetürk
 23. Ayşenur Kurtar (Yarışmadan Çekildi)
 24. Mert Yılmaz
 25. Suzan Alim
 26. Araz Aknam
 27. Ali Uysal
 28. Zerda Karagülle
 29. Hüsnü Kiremitçioğlu
 30. Nergiz Veliyev
 31. Hüseyin Bektaş
 32. Lara Başçı
 33. Merve Karagül
 34. Fatma Polat (Ana Kadroya Giren İlk İsim)
 35. Baturalp Aytulun
 36. Hamza Mercimek
 37. Mert Ateş Durukan
 38. İbrahim Cingözler
 39. Berk Vural Urun
 40. Mete Ozan Kibar
 41. Burcu Önal
 42. Tunahan Ak