MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? 31 Ağustos MasterChef 2021’de ilk eleme adayı kim oldu?

MasterChef Türkiye’de bireysel dokunulmazlığı kazanan ve haftanın ilk eleme adayı belli oldu. Sevilen yarışma MasterChef 2021’de dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık için mutfağa girdi ve dokunulmazlığı kazanmak için mücadele etti. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 31 Ağustos MasterChef’te ilk eleme adayı kim oldu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 31.08.2021 23:34
Değiştirme Tarihi: 31.08.2021 23:34
MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? 31 Ağustos MasterChef 2021’de ilk eleme adayı kim oldu?

TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021’de haftanın ilk eleme adayı belli oldu. 31 Ağustos Salı akşamı ekrana gelen MasterChef 53. bölümde dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazandı. Kırmızı takım ise bireysel dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Bu oyunda Somer şefin imza tabağı yapmaları istendi. Süre sonunda şefler, dokunulmazlığı kazanan ismi açıkladı. Kazanan yarışmacı ise MasterChef’te haftanın ilk eleme adayını açıkladı. İşte MasterChef bireysel dokunulmazlık oyununda yaşananlar…

BİREYSEL DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, mutfağa bu sefer bireysel dokunulmazlık oyunu için girdi. Bu oyunda kazananı belirleyecek yemek, Somer Sivrioğlu’nun imza tabağı Pithivier oldu. Bu tabağa en yakın şekilde yapmaları için verilen süre ise 45 dakika idi. Süre sonunda şefler, tadım yaptıkları yemeklerden Sergen, Burcu, Emre ve İbrahim'i başarılı buldu. Bu dört yarışmacı arasında ise en yakın tabağı çıkaran Sergen, bireysel dokunulmazlığı kazandı.

MASTERCHEF’TE İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de nefes kesen bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında kazanan Sergen oldu. Dokunulmazlığı kazanan Sergen, kafasında iki eleme adayı olduğunu ve Fatma ile Emre arasında tercih yapacağını söyledi. Sergen’in eleme potasına göndermeyi seçtiği Emre, MasterChef’te 1. eleme adayı oldu.

1. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de bu akşam oynanan dokunulmazlık oyununda konsept mezelerdi. Şeflerin yapılmasını istediği mezeler; mercimek köfte, vişneli yaprak sarma, fava, levrek marin, çerkez tavuk, balık köftesi, ciğer tava, paçanga böreği, tereyağlı karides, çıtır kabak idi.

Bu mezelerin hazırlanması için verilen süre 1 saat oldu. Oyun öncesinde şefler, mavi takıma kazandıkları avantaj için üç seçenek sundu. Mavi takımın seçimi ise beş dakika ek süre oldu.

Verilen sürenin bitiminde şefler, hazırlanan on mezeyi tek tek tadımını yaptı. Tadım sonrasında şefler, yemeklerde hangi takımların kazandığını açıkladı. On mezeden vişneli yaprak sarma değerlendirme dışında kaldı. Şefler, her iki takıma da puan vermedi. Kalan dokuz mezeden altısını Mavi takım kazandı. Böylece, MasterChef’te dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu.