MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? 23 Eylül MasterChef 2021’de 5. eleme adayı kim oldu?

MasterChef’te haftanın son bireysel dokunulmazlığı bu akşam oynandı. Dokunulmazlık oyununu kaybeden Mavi takım, bir kez daha mutfağa girerek dokunulmazlık mücadelesi verdi. Yarışmacılar, ana ürün patates olacak şekilde yaratıcı yemek yapmaya çalıştı. Somer şef, bir yarışmacı için kaşık atarak takdir etti. Peki, MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? 5. eleme adayı kim oldu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 23.09.2021 23:36
Değiştirme Tarihi: 23.09.2021 23:57

TV8 ekranlarından izleyicisiyle buluşan MasterChef Türkiye 2021’de beşinci hafta mücadelesi sürüyor. 23 Eylül Perşembe akşamı ekrana gelen 75. bölümde dokunulmazlık oyununu kazanan Kırmızı takım oldu. Kaybeden Mavi takımın yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Yarışmacılar, kusursuz bir tabak çıkarmak için çalıştı. Somer şef, bireysel dokunulmazlık oyununda ilk defa bir sezonda bu kadar erken kaşık attığını söyledi. Şeflerin kritik tadımıyla haftanın son bireysel dokunulmazlığını kazanan yarışmacı belli oldu. Peki, MasterChef’te beşinci eleme adayı kim oldu? Somer şef kimin için kaşık attı? İşte bireysel dokunulmazlık oyununda yaşananlar…

MASTERCHEF’TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa Mavi takımdan altı yarışmacı girdi. Şefler, ana ürün olarak yarışmacılara patates verdi. Ve 40 dakika içinde yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Süre bitiminde tadım yapan şefler, yarışmacıları tebrik etti ve altı başarılı tabak çıkarıldığını söyledi. Gecenin en iyi tabağı çıkaran, en iyi yorumlayan kişi Eren oldu ve bireysel dokunulmazlığı kazandı.

SOMER ŞEF, KİMİN YEMEĞİ İÇİN KAŞIK ATTI?

Somer şef, bu akşam bireysel dokunulmazlık oyununda Eren’in yaptığı yemek için kaşık atarak tebrik etti.

Kaşık atmak, aşçılık sektöründe öğrencilerinin yemeklerini tadan ve hiçbir eksik bulamayan şeflerin yaptığı bir davranış olarak biliniyor. Yani bir şefin kaşık atması demek öğrencisine “benim sana öğretebileceğim herhangi bir şey almadı “ demek oluyor.

BEŞİNCİ ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef’te bu akşam bireysel dokunulmazlığı kazanan Eren oldu. Eren’in potaya gönderdiği Hasan, haftanın beşinci eleme adayı oldu.