MasterChef’te ana kadroya kim girdi? 5 Ağustos MasterChef 2021 ana kadroya giren Tunahan mı Sergen mi?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de final turu heyecanı sürüyor ve her akşam bir kişi, ana kadroya girmeyi başarıyor. MasterChef 2021’de bu akşam 30. bölüm ekrana geldi. 5 Ağustos Perşembe MasterChef yeni bölümde yarışmacılar, ismi yazılı önlüğü kazanmak için şeflerin istediği yemeği en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Nefes kesen müthiş mücadelelerin sonunda şefler, ana kadroya giren ismi açıkladı. İlk turu geçen beş yarışmacının finalde verdikleri mücadele nefesleri kesti. Peki, bu akşam MasterChef’te ana kadroya kim girdi, kim kazandı? İşte MasterChef Türkiye yeni bölüm detayları, MasterChef 2021 yarışmacıları…

Yayınlanma Tarihi: 05.08.2021 23:49
Değiştirme Tarihi: 06.08.2021 00:41

Her sezonu büyük bir ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye’de 2021 yarışmacıları yavaş yavaş belli oluyor. Sevilen yarışmada en son ana kadroya giren isim İbrahim Cingözler oldu. Böylece ilk grupta geriye on kişi kaldı. Bu yarışmacılar arasında, son iki önlük için kıyasıya bir rekabet yaşandı. 5 Ağustos Perşembe MasterChef 30. bölümde, ana kadroya giren ismi belirlemek için yarışmacılara iki oyun oynandı. İlk turda Gecenin sonunda en iyi tabağı çıkaran isim, MasterChef 2021’in ana kadrosunun beşinci yarışmacısı oldu. Peki, MasterChef’te bu akşam kim kazandı, ana kadroya kim girdi? MasterChef 2021 yeni bölümde yaşanacak, tüm gelişmeler haberimizde.

MASTERCHEF’TE ANA KADROYA KİM GİRDİ?

MasterChef Türkiye’de bu akşam ilk turda yarışmacılardan istenen yemek; Tayland usulü kırmızı köri soslu ördek yanında basmati pilav oldu. Bu yemeği yapmaları için verilen süre ise 40 dakika oldu. Bu süre sonunda şefler tadım yaparak final turuna geçen isimleri açıkladı. Bu akşam, ikinci tura kalan isimler; Ateş, Mete, Umutcan, Sergen ve Tunahan oldu.

İkinci tura geçen yarışmacılara, yaratıcılık oyununda ana ürün olarak barbunya verildi. Bir dakikalık düşünme, üç dakikalık market alışverişi sonrasında yemeği yapmaları için verilen süre ise 40 dakika oldu. Süre sonunda şeflerin tadımı ve ardından değerlendirmesi sonucunda sıralama belli oldu. Şeflerin oybirliği ile aldığı karara göre geceyi beşinci olarak bitiren isim Ateş oldu. Mete dördüncü olurken Umutcan üçüncü olarak tamamladı. Son ikiye kalan Sergen ile Tunahan arasında MasterChef 2021 ana kadrosuna girecek ismi şefler açıkladı. Bu akşamın kazananı, MasterChef 2021 ana kadrosuna giren isim Tunahan Ak oldu.

MASTERCHEF 2021 ANA KADROSUNA GİREN İSİMLER

MasterChef Türkiye’de final turu 1 Ağustos Pazar günü başlamıştı. Bu sezon ilk defa uygulanan formata göre Danilo Zanna şef, önceki turdan Sergen Özen’in elenmesine rağmen bu tura geçirdi. İlk dört günde önlüğü kazanıp MasterChef 2021 ana kadrosuna giren isimler; Fatma Polat, Milhan Erdem, Dilara Başaran ve İbrahim Cingözler oldu.

İLK GRUPTA YER ALAN YARIŞMACILAR

Sevgi Karataş, Nursima Toğaç, Ayşenur Kurtar, Mete Ozan Kibar, Sergen Özen, Tunahan Ak, İbrahim Cingözler, Fikret Tuğ, Fatma Polat, Dilara Başaran, Umut Can Çetinöz, Berk Vural Urun, Mert Ateş Durukan, Baturalp Aytulun, Milhan Erdem.