MasterChef’te ana kadroya kim girdi? 11 Eylül MasterChef 2021’de ana kadroya giren yarışmacı kim oldu?

MasterChef Türkiye’de bu akşam ana kadroya giren yedek yarışmacı belli oldu. MasterChef 2021’de on iki yedek yarışmacı, ana kadroya girmek için karşı karşıya geldi. 11 Eylül Cumartesi akşamı MasterChef yeni bölümde şefler, ilk turda yarışmacılardan Hasanpaşa köfte yapmalarını istedi. Birbirinden iddialı yarışmacılar, gecenin en iyi yemeğini yaparak ismi yazılı önlüğü kaptı. Peki, MasterChef’te kim kazandı, ana kadroya kim girdi?

Yayınlanma Tarihi: 11.09.2021 23:47
Değiştirme Tarihi: 12.09.2021 00:38

TV8 ekranlarından büyük ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021’de bu akşam yedek yarışmacıların mücadelesi ekrana geldi. MasterChef Türkiye’de on iki yedek yarışmacı, şeflerin istediği Hasanpaşa köfteyi en iyi şekilde yapıp ilk turu geçmek istiyordu. 11 Eylül Cumartesi MasterChef 64. bölümde oynanacak ana kadroya girme oyunu iki aşamalı yapıldı. Gecenin sonunda adı yazılı önlüğü alan yarışmacı belli oldu. Peki, MasterChef 2021 ana kadroya kim girdi? MasterChef yeni bölüme dair tüm gelişmeler haberimizde.

MASTERCHEF’TE ANA KADROYA KİM GİRDİ?

MasterChef Türkiye 2021’de dördüncü haftasında ana kadroya dahil olacak yedek yarışmacı bu akşam belli olacak. Yedek yarışmacılar; Araz, Samet, Merve, Zerda, Ateş, Berk, Nursima, Mete, Melis, Pelin, Yiğit, Mete arasında kıyasıya mücadele yaşanacak. İlk turda şeflerin istediği yemek Hasanpaşa köfte. Şefler, bu yemeği yapmaları için yarışmacılara 40 dakika süre verdi.

İlk turunda sonunda şefler, yapılan yemeklerin tadımını yapıp değerlendirme sonucunu oybirliği ile açıkladı. Altı başarılı yarışmacı bir sonraki tura geçti. Bu isimler; Mete, Rabia, Samet, Merve, Ateş ve Pelin oldu. Bu turun en başarılı yemeğini hazırlayan isim Rabia oldu.

Yaratıcılık oyununda şefler, yarışmacılara ana ürün olarak vişne verdi. Bu ürünle yapılacak yaratıcı bir yemek için verilen süre 40 dakika oldu. Yarışmacılar, bir dakika düşünme, 3 dakikalık market alışverişi sonrasında gecenin en iyi tabağını çıkarmaya çalıştı. Şefler, yapılan altı çeşit yaratıcı tabağın tadımını yaptı. Tadım sırasında yarışmacılar, hazırladıkları tabağa dair bilgiler verdi. Tadım sonrasında şefler, yaptıkları değerlendirme sonucunu açıkladı. Altıncı Samet, beşinci Pelin, dördüncü Rabia, üçüncü ise Merve oldu. Son iki isim arasında günün kazananı, yedeklerden MasterChef 2021 ana kadrosuna giren isim Ateş oldu.

MASTERCHEF’TE HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER?

MasterChef Türkiye’de bu hafta oynanan üç dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazandı. Dokunulmazlığı kaybeden kırmızı takımdan altı yarışmacı eleme potasına girdi. Bu isimlerden birisi, Pazar akşamı yapılacak eleme oyunu sonrasında yarışmaya veda edecek. Bu akşam oynanacak oyun sonrasında ana kadroya giren isim, elenen isim yerine dahil olacak. Bu haftanın birinci eleme adayı Azize, ikinci eleme adayı Safanur, üçüncü eleme adayı Mert, dördüncü eleme adayı Hamza, beşinci eleme adayı Dilara, altıncı eleme adayı İbrahim oldu.