MasterChef’te 2. dokunulmazlık oyununu kim kazandı? İşte 2 Eylül MasterChef 2021 dokunulmazlığı kazanan takım

MasterChef’te haftanın 2. Dokunulmazlık oyununu kazanan takımın kim olduğu, binlerce MasterChef izleyicisi tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Büyük rekabetin sürdüğü MasterChef’te kırmızı ve mavi takım yarışmacısı bugün 2. Dokunulmazlık oyunu için toplandı ve Fas mutfağından yemekler hazırladı. Fas mutfağını en iyi şekilde tabaklayan ve lezzetli yapan takım haftanın 2. Dokunulmazlığını kazanma başarısı gösterdi. Peki, MasterChef’te 2. dokunulmazlık oyununu kim kazandı? İşte 2 Eylül MasterChef 2021 dokunulmazlığı kazanan takım.

Yayınlanma Tarihi: 02.09.2021 22:36
Değiştirme Tarihi: 02.09.2021 22:36
MasterChef’te 2. dokunulmazlık oyununu kim kazandı? İşte 2 Eylül MasterChef 2021 dokunulmazlığı kazanan takım

TV8 ekranlarının herkes tarafından soluksuz olarak takip edilen yarışma programı MasterChef 2021’in bu akşam ekranlara gelen bölümünde haftanın 2. Dokunulmazlık oyunu oynandı. Büyük mücadelelerin yaşandığı dokunulmazlık oyununda yarışmacılar Fas mutfağında bulunan lezzetlerden yaptı. Fas mutfağını en güzel şekilde temsil eden ve lezzetli yemekler yapan takım ise, haftanın 2. Dokunulmazlık oyununu kazandı. Peki, MasterChef’te 2. dokunulmazlık oyununu kim kazandı? İşte 2 Eylül MasterChef 2021 dokunulmazlığı kazanan takım.

MASTERCHEF’TE 2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

TV8 ekranlarında yayınlanan ve her bölümüyle heyecan fırtınası yaratan MasterChef Türkiye 2021’de haftanın 2. Dokunulmazlık oyunu bu akşam oynandı. Kırmızı ve mavi takım yarışmacıları bu akşam Fas mutfağında yer alan yemeklerden güzel tabaklar oluşturmaya çalıştı. Oldukça zorlu yemeklerin yer aldığı Fas mutfağını en güzel şekilde yapan takım şefler tarafından belirlendi. Kırmızı ve mavi takımın tabaklarını değerlendiren şefler, iki takımında birbirine çok yakın tabaklar yaptığını belirtti. Yapılan tadım sonucunda ufak bir farkla haftanın 2. Dokunulmazlık oyununu kazanan takım kırmızı takım oldu.

MASTERCHEF’TE 1. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de salı akşamı oynanan dokunulmazlık oyununda konsept mezelerdi. Şeflerin yapılmasını istediği mezeler; mercimek köfte, vişneli yaprak sarma, fava, levrek marin, çerkez tavuk, balık köftesi, ciğer tava, paçanga böreği, tereyağlı karides, çıtır kabak idi.

Bu mezelerin hazırlanması için verilen süre 1 saat oldu. Oyun öncesinde şefler, mavi takıma kazandıkları avantaj için üç seçenek sundu. Mavi takımın seçimi ise beş dakika ek süre oldu.

Verilen sürenin bitiminde şefler, hazırlanan on mezeyi tek tek tadımını yaptı. Tadım sonrasında şefler, yemeklerde hangi takımların kazandığını açıkladı. On mezeden vişneli yaprak sarma değerlendirme dışında kaldı. Şefler, her iki takımada puan vermedi. Kalan dokuz mezeden altısını Mavi takım kazandı. Böylece, MasterChef’te dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu.

Vişneli yaprak sarma: kazanan yok

Mercimek köftesi: Mavi takım

Çerkez tavuğu: Kırmızı takım

Fava: Mavi takım

Levrek marin: Mavi takım

Tereyağlı karides: Kırmızı takım

Balık köftesi: Mavi takım

Paçanga böreği: Mavi takım

Çıtır kabak: Mavi takım

Ciğer tava: Kırmızı takım