MasterChef’te 2. dokunulmazlığı kim kazandı? 24 Kasım MasterChef 2021 eleme adayları kimler oldu?

İlgiyle takip edilen MasterChef Türkiye’de bu akşam ikinci dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Mavi takım ve Kırmızı takım, bir kez daha karşı karşıya geldi. 24 Kasım Çarşamba Öğretmenler Günü özel programında Hababam Sınıfı’nın çekildiği Adile Sultan Kasrı’nda öğretmenlere yemekler yapıldı. Konuk öğretmenlerin vereceği oylar ile dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu. Kaybeden takım ise 3. ve 4. eleme adayını belirlemek zorunda kaldı. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? MasterChef 2021 eleme adayları kimler oldu? İşte 120. bölüme dair detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 25.11.2021 00:21
Değiştirme Tarihi: 25.11.2021 00:21

TV8’in sevilen yarışması MasterChef Türkiye 2021’de 14. hafta mücadelesi başladı. İlk dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazanmış, Kırmızı takım ise iki eleme adayı çıkardı. Bu akşam, 24 Kasım Çarşamba günü, Öğretmenler Günü özel bölümü ekrana geldi. MasterChef’in 120. bölümünde Mavi takım ve Kırmızı takım, yedi bölgeden yedi öğretmen için özel yemekler hazırladı. Misafir öğretmenlerin verdiği oylar sonrasında ikinci dokunulmazlık oyununu kazanan takım belli oldu. Dokunulmazlığı kaybeden takımın oynadığı bireysel dokunulmazlık oyunu ve konseyde yapılan oylama ile iki eleme adayı belirledi. Peki, bu akşam MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Potaya kimler girdi? İşte yeni bölümde yaşanacaklar…

MASTERCHEF’TE 2. DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef’te bu akşam ikinci dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Mavi takım ve Kırmızı takım, Adile Sultan Kasrı Öğretmenevine gitti. Hababam Sınıfı’nın çekildiği bu tarihi yerde ikinci takım oyununda karşılaştı. Yarışmacılar, yedi bölgeden gelen yedi öğretmen için şeflerin istediği yemekleri yaptı. Yedi konuk tarafından verilen 35 oyun sayımı sırasında heyecan tavandaydı. İlk sayılan düğün çorbasında 7-0 Mavi takım kazandı. Kırmızı takım, lahana sarmada 5-2 kazanarak farkı azalttı. Sonraki iki yemekte alınan sonuçlar ile durum 14-14 oldu. Tatlıda 4-3 skorla kazanan Kırmızı takım oldu. Böylece dokunulmazlık oyununu 18-17 skorla kazanan Kırmızı takım oldu.

GÜNÜN MENÜSÜ

1- Düğün çorbası

2- Zeytinyağlı lahana sarma

3- Salçalı makarna

4- Kuzu fırın

5- Hanımgöbeği

6 - İkram olarak kayısı hoşafı

Yemeklerin tadımı sonrasında konuk öğretmenler oylarını kullanacak. Şefler, oyların sayımını stüdyoda yapacak. Heyecanın dorukta olacağı oy sayımı sonrasında dokunulmazlığı kazanan takım belli olacak.
 

DOKUNULMAZLIK OYUNU ÖDÜLÜ NEYDİ?

Bu akşam dokunulmazlık oyununu kazanan takım, ayrıca güzel bir ödülün de sahibi oldu. Dokunulmazlığı kazanan takım, çok özel bir restoranda yemeğe gidecekti. Fakat dokunulmazlık oyununda fark sadece bir sayı olduğu için şefler, iki takımı da ödülden faydalandırmaya karar verdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIK KİMİN OLDU?

Dokunulmazlık oyununu kaybeden Mavi takım, bireysel dokunulmazlık oyununa girdi. Şefler, yarışmacılardan sadece fırın kullanarak bir yaratıcı tabak yapmalarını istedi. Bu yemek için verilen süre 40 dakika idi. Şeflerin tadımı sonrasında gecenin en iyi yemeğini yapan Burcu, bireysel dokunulmazlık oyununu kazandı.

MASTERCHEF 2021 ELEME ADAYLARI KİMLER?

MasterChef Türkiye’de on dördüncü haftanın ilk dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazandı. Kaybeden Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı Eren kazandı. Onun potaya gönderdiği Görkem ise 1. eleme adayı oldu. Oylamada ise adı en çok yazılan Pelin, ikinci eleme adayı oldu.

Bu akşam haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım, ilk olarak bireysel dokunulmazlık oyununa çıktı. Dokunulmazlığı kazanan Burcu, üçüncü eleme adayı olarak Safanur'u seçti. Sonrasında konseyde yapılan oylamada ise Mert, dördüncü eleme adayı oldu.