MasterChef’te 2. dokunulmazlığı hangi takım kazandı? 15 Eylül MasterChef 2021 eleme adayları kim oldu?

MasterChef Türkiye’de heyecan hız kesmiyor. Bu akşam, MasterChef’te Tayland mutfağı rüzgarı esti. Haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda uzak doğu mutfağını daha iyi bilen ve yapan takım, dokunulmazlık kazandı. 15 Eylül Çarşamba akşamı ekrana gelen MasterChef 68. bölümde Mavi takım ile Kırmızı takım arasında dokunulmazlık mücadelesi yaşandı. Kaybeden takım ise iki eleme adayı çıkarmak zorunda kaldı. Peki, MasterChef’te dokunulmazlık oyununu kim kazandı? MasterChef 2021 eleme adayları kimler oldu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 16.09.2021 00:18
Değiştirme Tarihi: 16.09.2021 00:18

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye 2021’de nefes kesen mücadele devam ediyor. MasterChef’te bu akşam Tayland mutfağı konseptli dokunulmazlık oyunu oynandı. 15 Eylül Çarşamba bölümünde Mavi takım ile Kırmızı takım, dokunulmazlığı kazanmak için bu mutfağın yemeklerini en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Kıyasıya mücadele sonunda dokunulmazlığı kaybeden takım, haftanın 3. ve 4. eleme adayını belirledi. Bireysel dokunulmazlık oyunu ve konsey sonrasında kimlerin eleme adayı olacağı merak ediliyordu. Peki, bu akşam MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım aldı? MasterChef 68. bölüme dair detaylar haberimizde.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de bu akşam Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna şefler, takım oyunu öncesinde yapılacak yemekleri ve süreyi açıkladı. Tayland mutfağından yapılacak yemekler şunlar; Tom Yum Soup, Pad See Ew, Tod Mun Pla, Mangolu Hindistan cevizli puding, Khao Pad Sapparot, Massaman cury. Bu yemeklerin yapılması için verilen süre 1 saat oldu. Süre sonunda şefler, tadım yaparak yemeklere göre başarılı takımları açıkladı. Yedi yemekten dördünü başarılı bir şekilde yapan Mavi takım, ikinci dokunulmazlık oyununu kazandı.

Yemeklere göre kazanan takım dağılımı ise şöyle;

Tom Yum Soup - Mavi takım
Pad See Ew - Kırmızı takım
Tod Mun Pla - Mavi takım
Mangolu Hindistan cevizli puding - Mavi takım
Khao Pad Sapparot - Kırmızı takım
Massaman cury - Mavi takım
Pla Tod Kratiem - Kırmızı takım

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF’TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

MasterChef 2021’de dokunulmazlığı kaybeden kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Şefler, yarışmacılara oyunlardan ve MasterClass'tan kalan ürünler verdi. Bu ürünler ile 40 dakika içinde yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Altı yarışmacı, dokunulmazlığı kazanmak için tüm yeteneklerini sergiledi. Süre sonunda şefler, yapılan yemeklerin tadımını yaptı ve kazanan ismi belirledi. Gecenin en iyi yaratıcı tabağını hazırlayan Emre, bireysel dokunulmazlığı kazanan isim oldu.

MASTERCHEF’TE ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef’te bu hafta ilk iki eleme adayı dün akşam belirlenmişti. Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımdan Burcu, birinci eleme adayı olmuştu. İkinci eleme adayı ise Mustafa oldu. Bu akşam kaybeden Kırmızı takımın oynadığı bireysel dokunulmazlığı Emre kazandı ve eleme potasına gönderdiği Tunahan, üçüncü eleme adayı oldu. Konseyde yapılan oylama sonucunda Hasan ve Safanur yedişer kez isimleri yazıldı. Bu durumda eleme adayını kaptan Hamza söylemek zorunda kaldı. İki isim arasında Hamza'nın seçimi Hasan'dan yana oldu. Böylece dördüncü eleme adayı Hasan seçildi.