Yayınlanma Tarihi: 31.08.2020 | Değiştirme Tarihi: 31.08.2020

MasterChef Türkiye'nin 30 Ağustos bölümünde kim elendi? İşte MasterChef'ten elenen yarışmacı

MasterChef Türkiye'den elenecek 2. ismi belirleyecek eleme finali oynandı. Gülşah,Berk ve Uğur yarışmada kalabilmek için kıyasıya yarıştı. Peki elenen isim kim oldu, MasterChef hayallerine kim veda etti? İşte MasterChef'ten elenen yarışmacı...TV8'in sevilen yarışması MasterChef Türkiye'de bu akşam elenen isim belli oldu. Hafta başında kurulan yeni takımlar ve oynanan dokunulmazlık oyunları sonrasında altı eleme adayı çıkmıştı. Bu oyunları kaybeden Mavi takımda yer alan Ayyüce, Emir, Gülşah, Duygu, Berk, Eray, Uğur eleme gecesinde birbirleriyle mücadele etti. İki aşamalı oyun sonrasında MasterChef hayallerine veda eden isim açıklandı.

MASTERCHEF'TE KİM ELENDİ?

MasterChef 2020'de eleme gecesinde iki oyun oynandı. Yaratıcılık üzerine olan ilk oyunda yarışmacılar en iyi tabağı çıkarmak için mücadele etti. 45 dakikalık sürenin bitiminde şefler, beğendikleri en iyi üç tabağın sahibini açıkladı. İlk turun en iyi yemeğini yapan isim Ayyüce oldu. Sonrasında Emir ve Duygu da bu turu geçerek bir hafta daha yarışmaya hak kazandılar.

MasterChef Türkiye eleme final turuna Gülşah, Uğur ve Berk kaldı. Bu üç yarışmacı, Somer şefin anlattığı ve gösterdiği şekilde perde pilavı yapmaya çalıştı. Verilen sürenin sonunda Uğur, bu turun birincisi oldu. En zayıf tabağı hazırlayan ve MasterChef Türkiye'den elenen isim ise Berk İlter oldu.