Yayınlanma Tarihi: 03.11.2020 | Değiştirme Tarihi: 04.11.2020

MasterChef Türkiye'nin 3 Kasım bölümünde ödül oyununun ilk turunu kazanan takım belli oldu

MasterChef Türkiye'de 12. hafta heyecanı yaşanırken mavi ve kırmızı takım 25 bin lira nakit para ödüllü oyun oyununda kıran kırana yarıştı. Peki oyunun ilk turunu hangi takım kazandı? Şefler kazanan takımı belirlemek için yaptıkları tadımın ardından kazananı böyle açıkladı...Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye'de bu akşam ayrı bir heyecan vardı. MasterChef 2020'de son 11 yarışmacının kaldığı on ikinci haftada bazı değişiklikler yapıldı. Eleme sisteminin değiştiği MasterChef'te her hafta Salı günü ödül oyunu oynanacak. Farklı ve özel ödüllerin kazanılacağı bu oyunun ilki bu akşam oynandı. Oyunda ilk olarak takımlar karşı karşıya geldi. Kaptanların menüyü oluşturup tek başına yapmaya başladığı yarışmada heyecan dorukta idi. Üç çeşit yemek yapılan ödül oyunu ilk turunda kazanan takımı, şefler açıkladı.

MASTERCHEF'TE ÖDÜL OYUNUNDA HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'nin 3 Kasım Salı günü ekrana gelen 92. bölümünde ilk defa ödül oyunu oynandı. Bu oyun, iki turdan oluşuyordu. İlk turda takımlar karşı karşıya geldi. Şefler, Mavi takım ve Kırmızı takım kaptanlarından başlangıç, ana yemek ve tatlıdan oluşan bir menü yapmalarını istedi. Kaptanlar, menüyü planladıktan sonra ona göre market alışverişi yaptı ve bir saat süre verilen yemekleri yapmaya başladılar. 15 dakika geçtikten sonra şefler, kaptanların yemek yapmayı bırakıp yerlerini takımlarından ikişer yarışmacıya bırakmasını istedi. Mavi takımdan Eray ve Esra, Kırmızı takımdan Barbaros ve Özgül aşağıya inerek kaptanların işine bıraktığı yerden devam ettiler. Bu şekilde devam ederken 15 dakika sonra bu yarışmacılar, yerlerini arkadaşlarına bıraktı. Oyunun son 15 dakikasında ise tüm takım aşağıya inerek yemekleri tamamladı.

MasterChef'te bu akşam ödül oyununda şefler, takımların hazırladığı yemeklerin tadımını yaptı ve sonrasında kararlarını açıkladılar. MasterChef 2020 jürisi olan Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna şefler, ana yemekte Mavi takımı ve başlangıç ile tatlıda Kırmızı takımı daha başarılı buldu. Buna göre 2-1 üstünlük kuran Kırmızı takım, MasterChef'te ödül oyunu ilk turunu kazandı.