Yayınlanma Tarihi: 28.09.2020 | Değiştirme Tarihi: 28.09.2020

MasterChef Türkiye'nin 27 Eylül bölümünde kim elendi? İşte MasterChef'ten elenen yarışmacı

MasterChef Türkiye'de elenen 6. isim belli oldu. Esra, Celal ve Barbaros'un oynadığı eleme finali nefesleri keserken şefler elenen ismi belirlemek için tadım yaptı. Peki MasterChef'ten kim elendi? İşte MasterChef Türkiye 2020'dğen elenerek hayallerine veda eden o yarışmacı...Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye'de bu akşam elenen isim belli oldu. Solukların tutulduğu MasterChef 2020 eleme gecesinde altı eleme adayı arasında tamam mı devam mı mücadelesi yaşandı. İki aşamalı eleme oyununda ilk turda başarılı olan üç isim, Özgül, Eray ve Ayyüce oldu. Sonrasında ise Barbaros, Esra ve Celal arasında oynanan final oyunu ile gecenin en zayıf tabağını hazırlayarak MasterChef'e veda eden isim belirlendi.

MASTERCHEF'TEN KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye'nin altıncı haftasının eleme gecesi bu akşam ekrana geldi. 27 Eylül Pazar akşamı MasterChef 65. bölümde altı eleme adayı, yarışmada kalabilmek için mutfak becerilerini ortaya koydular. İlk oyunda bıldırcın ile en iyi yaratıcı yemeği yapan isim Özgül oldu. İkinci sırada Eray, üçüncü ise Ayyüce oldu. Böylece bu yarışmacılar, MasterChef'te en az bir hafta daha yarışmaya hak kazandı.

MasterChef eleme gecesinde final oyunu Esra, Barbaros ve Celal arasında oynandı. Üç yarışmacıdan istenen yemek ise Mehmet şefin özel tarifi olan Mastik Sponze oldu. Bu üç isim arasından tatlıyı en iyi şekilde hazırlayan isim Esra oldu. Şefler, sonrasında ise yarışmaya veda eden isimi açıkladı. MasterChef Türkiye'nin altıncı haftasında elenen isim Celal oldu.