Yayınlanma Tarihi: 23.08.2020 | Değiştirme Tarihi: 23.08.2020

MasterChef Türkiye'nin 22 Ağustos bölümünde eleme adayları belli oldu

MasterChef Türkiye'de oynanan dokunulmazlık oyununu mavi takım kazandı. Böylece kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyununa çıktı. Peki kırmızı takımda günün iki eleme adayı kimler oldu? İşte MasterChef'te günün eleme adayları...TV8'in fenomen yarışması MasterChef Türkiye 2020'de haftanın eleme adayları belli oldu. Heyecanın dorukta olduğu MasterChef'in 33. bölümünde dokunulmazlık oyunu, sezonun ilk dış çekimi oldu. Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesinde gerçekleştirilen 3. dokunulmazlık oyununu iki oy farkla kazanan takım Mavi takım oldu. Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, ilk olarak bireysel dokunulmazlık oynadı. Bu oyunu kazanan 5. eleme adayını söyledi. Sonrasında yapılan oylama ise haftanın son eleme adayını ortaya çıkardı.

MASTERCHEF TÜRKİYE'DE HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye'nin 22 Ağustos 2020 tarihli son bölümünde haftanın eleme adayları da belli oldu. MasterChef'te daha önce oynanan iki dokunulmazlık oyunu ile dört eleme adayı çıkmıştı. Bunlar, ilk dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takımdan Celal ve Sedat, ikinci dokunulmazlık oyununu kaybeden Mavi takımdan Esra ve Eray idi. Bu akşam, dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım oldu. Böylece 5. ve 6. eleme adayları Kırmızı takımdan çıkarıldı.

3. BİREYSEL DOKUNULMAZLIK KİMİN OLDU?

MasterChef 2020'de 3. dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, bu akşam bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Celal ve Sedat eleme adayı olması nedeniyle oyunda yer almadı. Kalan altı yarışmacı, dokunulmazlığı kazanmak için ana ürünü İncir olan bir yaratıcı yemek yapmaya çalıştılar. Şefler, 6 harika tabağın çıktığını söyledi ve yarışmacıları tebrik etti. Sonrasında ise oybirliği ile bireysel dokunulmazlığı kazananın Serhat olduğunu açıkladılar.

BEŞİNCİ ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef son bölümde Serhat Doğramacı, bireysel dokunulmazlığı kazandıktan sonra eleme potasına kimi göndereceğini açıkladı. MasterChef Serhat'ın seçimi Ayyüce'den oldu. Ve MasterChef'te haftanın beşinci eleme adayı Ayyüce Kamit oldu.

ALTINCI ELEME ADAYI KİM OLDU?

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda kritik bir oylama yapılması gerekiyordu. Oylama dışında kalan isimler eleme adayı olan Celal, Sedat ve Ayyüce ile bireysel dokunulmazlığı kazanan Serhat oldu. Kırmızı takımın sekiz yarışmacısı, eleme potasına gitmesini istediği arkadaşının adını söyledi. İsmi yazılabilen isimler arasında Uğur ile Duygu, eşit oyları aldılar. Beşer kez isimleri yazılan bu iki yarışmacıdan eleme adayı olan ismi takım kaptanı belirledi. Kırmızı takımın kaptanı Ayyüce'nin kararı ise herkesi şaşırttı. Ayyüce, MasterChef'te altıncı eleme adayının Duygu olduğunu açıkladı.