Yayınlanma Tarihi: 22.08.2020 | Değiştirme Tarihi: 22.08.2020

MasterChef Türkiye'nin 21 Ağustos bölümünde ödül oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye'de kadın ve erkek takımları ödül oyunu oynadı. Kazanan takımın MasterChef evlerinde kullanmak üzere 10 bin liralık ödülün sahibi olacağı oyunu hangi takım kazandı? İşte ödül oyununu kazanan takım...Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye'de bu akşam ödül oyunu heyecanı yaşandı. Üçüncü sezonda ilk ödül oyunu öncesinde Somer şef tarafından takımlar arasında değişiklikler yapıldı. Yarışmacıların takım değiştirmesi ve iki yarışmacının oyun dışında kalması ile Kızlar evi ve Erkekler evi olarak iki takım ortaya çıktı. MasterChef'te ödül oyununu kazanan takım, sezonun ilk ödülünü de kazanmış oldu.

MASTERCHEF'TE ÖDÜL OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'nin 21 Ağustos 2020 tarihli 32. bölümde farklı bir ödül oyunu oynandı. Mavi takım ve Kırmızı takım olarak ödül oyununa gelen yarışmacılar, şeflerin önlüklerinizi çıkarın sözü ile şaşkınlık yaşadılar. Sonrasında tüm yarışmacılar beyaz önlükleri giydi. Devamında ise Duygu ile Ayyüce'ye karşılık Emir, Eray ve Berk takım değiştirdi. Böylece ortaya kadın yarışmacılar ve erkek yarışmacılar ayrılmış oldu. İki takım arasında dengeyi sağlamak için erkekler takımında oylama yapıldı. Bu oylamada isimleri en çok yazılan Serhat ile Sedat oyun dışında kaldı.

MASTERCHEF TÜRKİYE'DE ÖDÜL OYUNUNU KAZANAN

MasterChef 2020'de ilk ödül oyununda yapılan bu değişiklikler ile Kızlar evi ile Erkekler evi karşılaşmış oldu. Ödül oyunu için takımlardan vejetaryen bir menü yapmaları istendi. 40 dakika sürede takımlar; soğuk başlangıç, çorba, salata, ana yemek, tatlıdan oluşan menüyü hazırlamaya başladı. Süre bittikten sonra şefler yapılan yemeklerin tadımını yaptı ve hangi yemekte hangi takım başarılı tek tek açıkladılar. Buna göre erkekler takımı, çorba, ana yemek ve tatlıda daha başarılı iken kızlar takımı ise soğuk başlangıç ve salatada daha iyi tabak çıkarmayı başardı. Böylece MasterChef Türkiye 2020'de ilk ödül oyununu kazanan Erkekler takımı oldu. Ve ödül olarak toplam 10 bin liralık hediye çekiye kazandılar.