Yayınlanma Tarihi: 18.08.2020 | Değiştirme Tarihi: 19.08.2020

MasterChef Türkiye'nin 18 Ağustos bölümünde dokunulmazlık oyununu kim kazandı? İşte dokunulmazlığı kazanan

MasterChef Türkiye'nin ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Peki dokunulmazlık oyununu kazanarak rakiplerini balkondan izleme hakkı kazanan takım hangisi oldu? İşte MasterChef'te kazanan takım...Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye'de bu akşam ilk dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. MasterChef 2020'de son 16'ya kalan, ana kadroya giren yarışmacılar, Pazartesi günü kaptanlık oyunu için mücadele etmişti. Kıyasıya rekabetin sonrasında Mavi takımın kaptanı Tanya olmuş ve Kırmızı takımın kaptanı olarak Ayyüce'yi seçmişti. Kaptanların belli olması sonrasında Mavi takım ile Kırmız takım yarışmacıları tek tek seçildi. Oluşturulan bu takımlar, 18 Ağustos 2020 tarihli MasterChef 29. bölümde sezonun ilk dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Şefler, takımlardan bir saat içinde beş çeşit yemek yapmalarını istedi.

MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de takımlardan istenilen yemekler verilen süre içinde tamamlandı ve şeflerin tadımına sunuldu. Şefler, iki takım arasında bazı yemeklerde karar vermekte zorlandı. Beş yemek üzerinden yapılan değerlendirmede Mavi takım, 3 yemekte başarılı oldu. Böylece MasterChef 2020'nin ilk dokunulmazlık oyununu kazanmış oldu. Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu oynayacak ve oyun sonrasında yapılacak oylama ile aralarından iki eleme adayı çıkaracaklar.

MASTERCHEF 2020'DE ELEMELER NASIL OLACAK?

MasterChef Türkiye'nin 18 Ağustos Salı akşamı ekrana gelen 29. bölümünde merak edilen eleme konusuna şefler açıklık getirdi. Dokunulmazlık oyunu öncesinde eleme adaylarının nasıl belirleneceğini şu şekilde açıkladılar; Her hafta oluşturulan Mavi takım ve Kırmızı takım, haftada üç dokunulmazlık oyunu oynayacak. Bu oyun sonrasında kaybeden takım, aynı gün bireysel dokunulmazlık oyunu oynayacak. Bireysel dokunulmazlığı kazanan yarışmacı, bir eleme adayını söyleyecek. Sonrasında takım içinde yapılacak oylamada en fazla oy verilen yarışmacı da eleme potasına giren ikinci isim olacak. Bu şekilde üç dokunulmazlık oyunu sonrasında altı eleme adayı çıkacak. Bu eleme adayları, MasterChef'te eleme oyunu oynayacak. Bu oyun sonrasında MasterChef Türkiye 2020'ye veda eden isim ortaya çıkacak.