Yayınlanma Tarihi: 12.10.2020 | Değiştirme Tarihi: 12.10.2020

MasterChef Türkiye'nin 11 Ekim bölümünde kim elendi? İşte MasterChef'ten elenen yarışmacı

MasterChef Türkiye'de elenecek 8. ismi belirleyecek olan eleme finalini Ebru, Walison ve Sefa oynarken yarışmacılar Somer Şef'in imza tabağına en yakın tabağı yapabilmek için yarıştı. Peki MasterChef Türkiye 2020'den kim elendi? Şefler yaptıkları tadımın ardından elenen yarışmacıyı böyle açıkladı...TV8'in ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye'de bu akşam bir kişi veda etti. 11 Ekim Pazartesi akşamı ekrana gelen MasterChef 75. bölümde eleme gecesi heyecanı yaşandı. Kırmızı takımdan altı eleme adayı ile iki turlu eleme yapıldı. İki oyun sonucunda ise MasterChef 2020'den elenen isim şeflerin oybirliği ile açıklandı.

MASTERCHEF'TE KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye'nin sekizinci haftasında Kırmızı takım, dokunulmazlık oyunlarında 3-0 yenildi. Tüm oyunları kaybeden takımda Eray dışında herkes eleme adayı oldu. Bu altı eleme adayı, bu akşam tüm marifetlerini ortaya koydu ve MasterChef'te kalmaya çalıştı. Eleme gecesinin ilk turunda yarışmacılar, kefal havyarı ile yaratıcı bir yemek yaparak MasterChef'ten elenmemek için mücadele etti. Bu turda başarılı olan yarışmacılar sırasıyla Serhat, Tanya ve Berker oldu.

MasterChef eleme gecesi final oyunu Walison, Sefa ve Ebru arasında geçti. Bu turda yarışmacılardan istenilen yemek Somer şefin yorumuyla hazırlanmış Hamsi Kuşu tabağı idi. Üç yarışmacı, verilen sürede bu tabağa en yakında şekilde hazırlamak için uğraş verdi. Şefler, tadım yaptıktan sonra ilk olarak final eleme oyunu birincisinin Sefa olduğunu açıkladı. Sonrasında ise MasterChef'ten elenen isim açıklandı. Arkadaşlarına göre daha zayıf tabağı olan Walison Fonseca, MasterChef'ten elenen yarışmacı oldu.